До нових паломництв!

Слава Ісусу Христу! Мене звати Оленка. Я родом з Тернопільщини.Останні три роки перед приїздом в Італію проживала  в Івано-Франківську. Сюди приїхала до мами і зараз навчаюся в Генуї у ліцеї. Я вражена, що тут знайшла частину України, співвітчиз-ників, які немов велика родина, допомагають один одному, підтри-мують, вміють веселитись.

У церкві перша, з ким познайомилась, була пані Люба. Щира, усміхнена, доброзич-лива. До отця Віталія боялась навіть під-ходити. І сама не знаю чому. Він виявився простим, доступним, комунікабельним. Спостерігаючи за тим, як трудиться церковна громада, і мені захотілось чимось допомогти.
Вирішила почати з чогось маленького. Цього року спробувала свої сили, будучи відповідальною за групу "Паломник". Невдовзі зрозуміла, що це "не щось маленьке", але назад дороги немає. З допомогою отця Віталія і п.Люби вдалось організувати паломництва до Санта Марґарити в часі Великого посту, до Люрду, до Тортони, а також різні відпочинкові подорожі для нашої молодіжної групи.
Про останнє паломництво мені хочеться поділитись з вами своїми враженнями.
Це було 12 червня, на Зелені Свята. Світлий, сонячний день. Виїжджали ми поїздом із станції Бріньоле. Боячись загубитись серед численних іноземців, тримались один одного як діти. Нарешті, ми в дорозі. Українські паломники зайняли два вагони поїзда. З яким ентузіазмом ми співали пісні до Богородиці.  Мелодійно, в унісон, без будь-яких попередніх  репетицій. Від поїзда до церкви треба було подолати немалу віддаль, що  трохи втомило. Але ж на те і паломництво, щоб свої фізичні і духовні сили принести в дар Господеві. В Літургії брали участь люди різних національностей. Так гарно відчувати себе дітьми одного Небесного Батька, молитися разом. Кожна громада емігрантів відрізнялася своїми обрядами, піснями. Наша в тому числі. Ми співали і в поїзді, повертаючись назад в Геную. До нас підходили незнайомі люди, запитували звідки ми, дякували за гарний спів.
Я дуже вдячна о.Віталію, п.Любі, які мені допомагали, моїй мамі, яка мене завжди підтримувала, пані Любі Козіцькій, яка зайняла для нас цілих два вагони. Дякую всім, хто брав участь у паломництві. Сподіваюсь, вам сподобалось?
До нових палом-ництв!

Оленка  Липка, Генуя

Leave a Reply