Кардинал Бертоне на зустрічі із президентом Ющенком згадав за українську громаду м.Генуї

Бертоне з президентом ЮщенкомПригадуємо 2003 рік, коли кардинал Бертоне дав своє благословення на заснування української церковної громади у м.Генуя. Архиєпископ призначив священика УГКЦ о.Віталія Тарасенка на капеланство для вірних східного обряду з України. Симпатія до українського народу була відчутна відразу. Кадринал неодноразово запрошував нашу громаду взяти участь у різноманітних церковних заходах. Часто вітав нашу громаду привітом в українській мові. Це було дуже зворушливо і радісно.

Кардинал Бертоне постійно цікавився розвитком нашої громади і неодноразово виявляв бажання побувати на Україні. Тепер його плани здійснилися. Здійснилась також наша мрія, щоб і він відчув гостинність нашого народу, як ми відчули гостинність від нього.

Подаємо уривки його відгуків щодо нашої іміграції в Італії:

кардинал із нашими єпископами

Кардинал Тарчізіо Бертоне розповів про те, що будучи архиєпископом Генуї, він «мав можливість безпосередньо познайомитися з чималою кількістю» наших співгромадян-емігрантів в Італії. У зв’язку з цим він зазначив: «Я був вражений бачачи їхнє прагнення залишатися вірними власній землі та візантійському вираженню вашої християнської віри».

Кардинал Бертоне наголосив на потребі постійної допомоги таким українцям. «У цей момент я пригадую їхню ностальгію та переживання через віддалення від родин та від їхньої батьківщини, і запитую себе: що можна зробити — як з вашого боку, так і з боку влади, — щоб допомогти їм зберегти єдність родин, щоб утвердити цінність життя, щоб підтримати справжню соціальну справедливість», — сказав він. Після цього Дерсекретар Ватикану підкреслив: «Ніколи не зменшиться для них соціальна та харитативна допомога з боку Церкви, яка ніколи не залишає своїх дітей».

http://www.ugcc.org.ua/ukr/press-releases/article;6978/

http://www.pontificalorientalinstitute.com/ita/notizie/notizie-del-mondo-orientale/ucraina-laboratorio-ecumenico.html

Leave a Reply