Ми зазирнули у наше майбутнє

А відбулося це 7 грудня 2008. у нашій Світлиці. Допомогли українські діти, які завітали до нас з недільної школи м.Риму, що при церкві св.Софії. Були з ними вчителі і батьки.
Недільна школа функціонує вже декілька років. У цьому навчальному році її відвідують 60 дітей. Щонеділі вони вивчають катехизм, рідну мову, готують номери художньої самодіяльності. У них навіть своя емблема школи: на фоні синього неба та жовтогарячого сонця видніється силует дитини, що склала рученята у молитві; а по колу надпис «Недільна школа при церкві Святої Софії».
Гості з Риму приїхали у Лігурію ще в суботу, 6 грудня. Вони відвідували акваріум, для них провели екскурсію по нашому місту, потім вирушили до Савони, щоб заночувати у старовинній семінарії.
У неділю, після Божественної Літургії, римські гості виступили із концертом перед українською громадою м.Генуї. Концерт був чудовим. Перед очима глядачів пройшло вшанування пам’яті безневинних жертв голодомору 1933-34 р.р.; театралізовані сценки на релігійні та життєві теми. Діти декламували віршів, співали пісні, танцювали. Всі учасники концерту були вбрані у вишиванки.
А на завершення усі присутні в залі разом співали оберіг української родини із листівок, зроблених руками дітей та подарованих глядачам:
В розлуці наші мрії з родиною весь час,
Та Йосип і Марія є прикладом для нас.
Господь хай буде з вами – із дітками, з батьками, на многії літа.
На даний час у Генуї є лише декілька дітей шкільного віку. Проте громада з кожним роком зростає. Сподіваємось, що незабаром і у нас теж відкриється українська недільна школа, щоб не губились на чужині традиції нашого народу, не забувалась рідна мова. Тож, все це буде у майбутньому, ми просто зазирнули краєм ока у це недалеке майбутнє вже сьогодні.
Інна Андросюк, м.Генуя

Leave a Reply