Паломництво до Матері, подорож у казку

Прекрасний недільний ранок подарував нам поїздку до м.К’яварі. Гарно організована екскурсія по мальовничому містечку, яке майже не змінилось до сьогодні у вирі часу. Відвідування стародавнього замку з екзотичними рослинами, спільні фотографії на узбережжі моря…

Основною ціллю цієї подорожі було паломництво до особливо святого містечка, де вже 400 років почитається ікона Мадонна дел Орто. Зараз на цьому місці стоїть величавий кафедральний собор. Ми мали честь служити Архиєрейську Божественну Літургію у Бізантійському обряді у церкві єпископа К’яварі Альберто Таназіні, який напочтку служби висловив слова радості від того, що Богородиця є одною для всіх, де би ми не були і хто би ми не були. Вона є Матір’ю всіх нас.
Була зворушена до плачу: в чудовій церкві латинського обряду проходила служба Божа з участю трьох громад Лігурії. Служили її два українські служителі: єпископ Деонізій Ляхович, апостольський візитатор та капелан українців у Лігурії о. Віталій Тарасенко. Цікаво було спостерігати поєднання двох постатей: один – молодий, був направлений на навчання в Рим, а потім, з Божого Провидіння став капеланом спільнот Генуї, К’яварі, Савони. Другий – старший, є живою історією української еміграції. Його предки 120 років тому емігрували в Бразилію в пошуках кращої долі. Цей славний худорлявий чоловік – представник шостого покоління українців. Охрещений ім’ям Павло, добре зберіг мовою предків.

Земляки, розпорошені по світу, об’єднуються навколо священиків, щоб жити з Богом. Душевне задоволення мають люди у спільній молитві на Літургії.

Чудовим співом місцевого хору під керівництвом п. Люби та п.Лілі Служба перетворилась у живий діалог між людьми і Всевишнім. На дружній ноті йшов підспів з боку хористів усіх міст.

Преосвященний владика виголосив проповідь про Материнство Марії над всіма хто до неї прибігає. З похвалою підкреслив активну участь наших прочах по святих місцях у Європі, згадуючи, що європейці останнім часом все більше приходять до українських святинь. Так він згадав про наступний візит Кардинала Баняска Архиєпископа Генуї до України.

По закінченні звершили молитви благання в особливих потребах і підійшли до єпископа за благословенням. У величезній черзі на Мирування були люди різних національностей, різних конфесій.

Після закінчення Богослужіння, заробітчани у приватних молитвах перед іконою «Madonna dell orto» випрошували кращої долі для себе і рідних. 400 років Матінка Божа Мадонна Дель Орто благословляє всіх, хто приходить до неї. У неділю, 11 липня ми просили у Рідної Неньки ласк і здійснення наших мрій, швидкого повернення на Батьківщину…

Важка доля заробітчан сповнюється надією на краще майбутнє. Кожен день життя є неповторним, тому його треба прожити достойно. Прикладом такого духовного відпочинку була наше паломництво до К’яварі.

Незабутнім залишаться спільна трапеза, задушевні українські пісні, виконані земляками у трапезній місцевої семінарії.

Щирі розповіді про історії виникнення спільнот, обмін «тормозками», солодкий стіл.

Умілим завершенням о. Віталій підсумував значення спільної молитви для людей. Зворушливою була поезія землячок. З цікавістю слухали співвітчизники єпископа, який виявив задоволення від зустрічі з нами.

Від імені заробітчанок п. Тетяна Селецька попросила Апостольського візитатора поклопотатись у соціальних питаннях українців перед відповідними установами. Владика запевнив, що йому близькі проблеми наших заробітчан і старається про них пам’ятати не тільки у молитвах, але при кожній нагоді перед відповідними властями. На останок владика побажав нашим громадам духовного зросту, зміцнення наших церков і також створення інших духовних центрів у Лігурії.

Лідія Волинська, м. Генуя.

Photobucket
Photobucket Photobucket

Photobucket Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Photobucket

Leave a Reply