Пройшов перший вишкіл «Воцерковлення лідерів» у Генуї

 

З 24 по 26 квітня 2015 року в рамках проекту «Жива парафія» у м.Генуя при храмі св.Степана проходив вишкіл християнських лідерів під назвою «Воцерковлення лідерів».
Спец-курс складався із трьох частин і передбачав наступні теми лідерського служіння у Церкві:
Частина 1.Введення в Церковне життя.
Частина 2.Введення в основи лідерства.
Частина3.Ділення духовним і пасторальним досвідом.
Відповідальними за проект були о.Віталій Тарасенко та команда«Кроку»: Ірина, Яна, Віра, Віра, Соломія, Ірина, Олег, Тетяна, Андрій, Світлана, Анна.
Даний проект проходив вперше і дуже приємним стало те,що у ньому взяли участь понад 25 представників церковних громад міст Генуя, Савона , К’яварі та Торіно.
Спец-курс розпочався у п’ятницю о 18.00 із Благословення Владики Діонізія, який у режимі телефонної розмови побажав нам вдалого старту та духовного зросту. Розмову продовжив о.Віталій. Він детальніше розповів нам про Церкву і Церковний устрій. Ми мали змогу зрозуміти, що Церква – це група людей, котрі об’єднуються в ім’я Ісуса Христа і керована Святим Духом на шляху Спасіння людини, а храм – це лише будівля, що будується роками. Отець пояснив нам, що Церква може існувати без храму, а храм без Церкви не може. Спочатку люди освячують храм, а вже потім цей храм збирає людей на освячення. Сила церкви – у молитві, сходженні Святого Духа та у проголошенні Євангелія.
За допомогою вдало підготовленої презентації, ми мали змогу зрозуміти,що “Церква є Божою і людською – як Христос ” і являє собою «Царство небесне на Землі; змогли глибше зануритися у структуру та моделі Церковного життя, а найголовніше – мали змогу замислитися над запитанням: “Що кожен із нас може зробити у своїй громаді, щоби Церква була єдина?” Особливу увагу о. Віталій звернув на види Церкви: Церква Спільнота, Домашня Церква і Храмова Церква.
Пояснив, що оживлення Церкви починається із Домашньої Церкви,тому вона повинна бути функціональною. Ми спільно зробили висновок, що для того, щоб Церква була ”живою”, ми, насамперед для себе, повинні зрозуміти, яке місце маємо зайняти в цій Церкві, і дати собі відповідь на запитання «Церква МОЯ чи НАША?»

Вечір п’ятниці закінчився переглядом та обговоренням фільму «Шоколад» , де всі присутні мали змогу глибше пізнати і зрозуміти моделі церковного життя, розпізнати прицерковні групи, побачити чітке порівняння церковної спільноти із іншою спільнотою, яка не є церковною.

Друга частина вишколу проходила в суботу, 25 квітня.
У цей день нам надали можливість краще ознайомитися із основами лідерства і керівництва, глибше зрозуміти покликання людини до життя у спільноті та поговорити про види груп, разом вивчали основи спілкування, а також вчилися активному слуханню. Дівчата із К’яварі – Ірина та Яна надали змогу зрозуміти, хто такий лідер, ми могли розглянути особу Ісуса Христа як лідера, що вів за собою учнів;навчилися розрізняти поняття лідер та керівник. За допомогою тренінгів спробували відчути, як важко бути лідером без співпраці та розуміння між членами групи, і як легко бути лідером,коли група йде за тобою.

Тему лідерства та груп продовжили дві Віри ( м. К’яварі). Особливу увагу вони звернули на те, як важливо людині жити у спільноті, як група сприяє зросту, розвитку та духовному збагаченню людини, пояснили різницю між термінами група та колектив і розповіли, як важливо, щоб людина відчувала себе не просто в групі,а в колективі, де ключовими поняттями є взаємодопомога, взаємоповага та довіра. Прикладом нам послужила ікона «Пресвятої Трійці» , на якій спостерігається окремість кожної Божої Особи і водночас взаємозалежність. Сам Бог дав нам цей суспільний устрій, щоб показати, що найкраще місце для людини – це життя у спільноті. Ігрові вправи на практиці дали змогу зрозуміти і відчути, як важиво для групи вміти слухати і підтримувати один одного…

Представники Савони – Ірина та Соломія вчили нас майстерності спілкування. Ціллю їх виступу було навчити людей активному слуханню і вмінню правильно спілкуватися. Дівчата намагалися донести до нас, які є типи спілкування, види активних відповідей, спробували пояснити, які бар”єри спілкування можуть виникати. Особливо цьому сприяли практичні вправи та вдало підібрані тренінги.
Наступною темою було «Планування в церковних спільнотах та важливість делегування». Тему проводив Олег із Генуї. Для нас була чудова нагода зрозуміти важливість планування та делегування. Олег доступно розкрив зміст і суть даних понять. Мабуть,найактивнішою частиною його доповіді було те, що він запропонував нам разом скласти програму одного заходу. Ми прийшли до висновку,що для того, щоб вдало провести захід, найперше його потрібно добре спланувати і заздалегідь підготувати.
На завершення другої частини вишколу, нам була надана можливість пізнати майстерність публічного виступу. Завдяки о. Віталію ми могли набути багато нових і корисних знань, а також побачити власні помилки, зрозуміти їх і відкорегувати. Найзворушливішим моментом цього вечора, напевно, для нас усіх стала змога поділитися власними враженнями, думками, побажаннями один одному…
У неділю проходила 3-тя частина спец-курсу, мабуть, «найживіша» , бо саме у цей день відбувалося ділення духовним і пасторальним досвідом.
Таня розповіла, як крок за кроком формувалася Дитяча Церква м. Генуя. Наголосила, що спочатку ставився акцент на тілесних потребах дітей, на створенні комфортних умов, а згодом вони гармонійно поєдналися з «духовною поживою»; розказала, що діти з радістю ходять до храму, приймають активну участь у Літургії; поділилася, як проходить дитяча проповідь і чим можна зацікавити та зайняти найменших парафіян під час проповіді. На завершення висловила думку,що якщо в громаді є двоє дітей, з ними потрібно займатися і проводити дитячі проповіді! Після Тані було передане слово Андрію. Він розповів про Церковні братства. Наголосив, що Церква повинна залучати усіх парафіян до участі у діяльності Церкви,Церковного братства.
Пояснив,що саме для цього створюються групи, у яких Церква має потребу: літургічна група,група милосердя,група матерів у молитві, молодіжна група та ін…Розповів про терміни і спосіб вибору до братства,закликав людей розвивати в собі бажання послужити Церкві…Доповнили доповідь Андрія Іра із Савони та Наталя із К’яварі, яка приєдналася до нас у неділю. Окрему увагу приділили розповіді Ірини про діяльність молодіжної групи у Церковній громаді м.К’яварі. Вона коротко розкрила зміст і причини створення даної групи,а також ціль – духовні бесіди на спільно обрані теми…
Приємною несподіванкою виявилося ,що по завершенню курсу всіх учасників нагородили подяками.
Протягом цих трьох днів вишколу ми всі мали змогу отримати нові знання, можливість поділитися власним духовним досвідом, а найголовніше, в оточенні інших людей пізнати свою правдивість. Мабуть, усі погодяться,що наше навчання проходило у веселій невимушеній та затишній атмосфері. Хочеться висловити щиру подяку отцю Віталію, організаторам та усім учасникам даного вишколу. Особливо дякуємо дівчатам,котрі смачно нас годували та створили домашній затишок.

підготувала Віра Коваль,
К’яварі

Leave a Reply