Веселі запусти у Генуї

    У неділю першого березня, напередодні початку великого посту у світлиці церкви святого Стефана відбулись веселі забави для дорослих. Після Служби Божої у цю неділю ми просили прощення наших прогрішень один в одного, і отримавши його, з легкою душею спустилась у світлицю. Там нас чекали працьовиті господині Анна Сагайдак та Галина Стадник, Анна Кущ, а також Люба Козіцька і Люда Муринка, які добре потрудились напередодні, щоб приготувати для всіх бажаючих смачний обід. Все  було організовано по-новому, у незвичній для нас формі: при вході в обмін на талон-запрошення кожен отримував «знаряддя» праці – тарілку, виделку, серветку; вносив символічну пожертву й ставав у чергу за обідом. А вправні господині та їх численні помічниці накладали кожному повну тарілку  всього потрохи – м’ясний рулет, тушкована капуста, омлет з кабачками, гаряча тушкована картопля із сарделькою, салат та й вина вділили, а запити дали гарячим чаєм з печивом. Гарно всі пообідали – хто сидячи, хто стоячи, але нагодували добре, ще й добавку роздавали.

    Ну а після обіду розпочалась розважальна частина. Ведучі  свята Клапсус Ольга та Тромса Наталя ( у ролі діда Панька) вітали гостей, розповідали умови конкурсу усмішок, гуморесок та веселих бувальщин із життя заробітчан. Було запропоновано журі конкурсу у складі: Конопко Людмили та Корецької Наталі із Генуї, а також пані Зоряни, голови церковного братства міста Савона.
    Учасників конкурсу було десять. До залу вони заходили усі разом під бадьорий музичний супровід, пританцьовуючи та ховаючи свої обличчя за карнавальними масками. Між виступами конкурсантів звучали жартівливі українські пісні у виконанні Белінської Лілії, Сметанюк Оксани та Клапсус Ольги, допомагали їм інші хористи та підтримував увесь зал. Ведучі також веселили глядачів байками – бувальщинами  із своєї «далекої молодості». Було дуже весело: неодноразово зал вибухав шквалом гарячих оплесків, втирав сльози від сміху, тупотів ногами від задоволення.
    Після виступу усіх конкурсантів журі порадилось і винесло свій вердикт:
    Перше місце завоювали: Козіцька Люба за майстерне виконання гуморесок Павла Глазового та Коршунова Ольга за власну байку «Хочу діда».
    Друге місце посіли: Гануляк Софія з Савони та Ваврик Ольга за веселі бувальщини із власного заробітчанського життя.
    Третє місце розділили: Цар Лідія за власні смішні вірші та Григориця Віра за розповіді про за жартівливі життєві випадки.
    Ніхто не залишився без призів, їх вручили як переможцям, так і всім учасникам конкурсу: Булат Наталя за постановку веселої сценки «Ворота до раю»; Шмерецькій Каті та Cагайдаку Олегу за гуморески та розповіді про веселі пригоди; Андросюк Інні за виконання байки «Деруни».
    Але свято на цьому не закінчилось, бо чимало бажаючих із залу розповіли свої веселинки: Сах Володя, акомпануючи собі на гітарі, виспівував коломийки про такі знайомі нам випадки заробітчанського життя. Волинська Лідія читала власні усмішки «Сміюся, щоб не плакати», а також інші бажаючі з залу розповідали про кумедні випадки із життя своїх подруг.
    Позаконкурсні учасники свята вибирали собі призи самі – кому який до вподоби, проте із зав’язаними очима, зрізуючи їх ножицями – ото сміху було.     А закінчилися веселі запусти  як завжди рухливими танцями.    
    Свято вдалось на славу – всі повеселились від душі, насміялись собі на здоров’я, відпочили чудово. Буде про що згадувати з усмішкою.
Андросюк Інна
м. Генуя

Leave a Reply