Зустріч зі святим Миколаєм у Генуї

У Генуї при храмі святого Степана 19 грудня зібралися діти та їхні батьки з трьох громад: Савони, К’яварі та Генуї, щоб відсвяткувати свято Милосердя зі святим Миколаєм.

Зустрічі зі Святим Гостем передувала підготовка дитячих сердечок до свята, основна увага зверталася на умінні ділитися з іншими, щедрості та милосерді.

День розпочався у гарній святковій атмосфері. Під час реєстрації дітям на ручках малювали «смайлики»: сніжинки, сердечка, зірочки, щоб вони знали, до якої вікової групи належать.

Одразу після реєстрації діти зібралися у святково прибраному залі, де лунали пісні про святого Миколая. Великою несподіванкою для дітей стала можливість прикрашати ялинку. Для бажаючих помалювати були підготовлені розмальовки на різдвяну тематику. Це створило чудову святкову атмосферу.

Наступним кроком була спільна молитва. Отець Віталій у вступному слові пригадав дітям хто такий був святий Миколай. Ставив запитання : «Що то означає допомагати людям? Як ми можемо допомагати?». Допитливі діти також запитували священика про святого Миколая. Після короткого діалогу, отець Віталій навчив дітей молитви « О святий Миколаю, моли Бога за нас грішних, благаєм». За допомогою двох ангелів – помічників, діти зробили три речі: промовляючи молитву, підходили до першого ангела, брали запалену свічку і ставили її перед іконою Миколая Чудотворця. Другий ангел тримав ікону до якої діти підходили, щоб поцілувати. Опісля отець Віталій святою олією ставив на чолі та руках символ благословення від святого Миколая. І на завершення поблагословив іконою Миколая.

Після молитви діти пішли на катехитичні науки. Кожна група мала по два катехити і займалася в окремому приміщенні. Метою катехизму було ознайомити дітей з життям і доброчинністю святого Миколая, виховати бажання допомагати, ділитися з іншими так, як це робив святий Миколай. Проводився він у цікавій ігровій формі, діти мали можливість попрактикувати «таємне ділення».

В той час їмость Люба і отець Віталій розповідали батькам про особливі моменти з життя святого Миколая. Також проводили духовну бесіду на тему: «Як виховати святу і милосердну дитину?».

Після катехизму проводили майстер клас по виготовленню новорічних прикрас. Кожна група робила різні вироби. По завершенні ручної праці діти зібралися в одному з приміщень на спільну гру. Трохи побавившись прийшли в зал, де на кріслах сиділи вже їхні батьки, очікуючи зустрічі зі святим Миколаєм. Дітей розмістили на підлозі, одних на подушечках інших на покривалах. Враз виключилось світло. Зал завмер, звуки тихої мелодії дали зрозуміти, що почалось таємниче дійство, це була повчальна вистава на тему милосердя. Надзвичайно емоційно діти зреагували на появу чортика, деякі аж злякались його. Та згодом побачили, що сам чорт є безсилий перед молитвою. І на решті відбулася довгоочікуюча зустріч зі святим Миколаєм, якому заспівали пісню «Ой хто, хто Миколая любить». Зворушливо було чути, як деякі діти підходили та дякували за дарунки покладені ним в ночі під подушку.

Опісля всі учасники свята мали спільний обід. Зустріч наша завершилася подячною молитвою.

Дякую Богу за благословенний день! Спасибі всім, хто брав участь, особлива вдячність команді катехитів, організаторам за працю, яка, вірю, принесе хороші плоди, а також діткам та їхнім батькам, що творили єдність та вчилися бути милосердними.

Відповдіальна за приготування і проведення свята,

Мельникович Тетяна (Генуя).