звершилось паломництво дітей та батьків церковних громад Савони, К’яварі, Генуї.

Ісусе, будь завжди зі мною! Наповни моє серце твоєю любов’ю.
(Молитва дитячого паломництва)

12 червня у містечку Аренцано, що на березі Лігурійського моря, звершилось паломництво дітей та батьків церковних громад Савони, К’яварі, Генуї. Духовний день у спільній молитві, розвагах, іграх та катехитичних науках був організований при храмі Дитятка Ісуса з благословення місцевого капелана групою катехитів та їхніми помічниками.
Світає… недільний ранок зустрів всіх рясним дощем. Але не зважаючи на похмуру погоду, з самого раненька під звуки будильників чи під лагідні погладжування батьків прокидаються діти Лігурії, адже сьогодні вони спішать до Дитятка Ісуса, вирушають у своє перше дитяче паломництво.
Окроплені ранкових дощем, немов освячені на це паломництво, за свої молитви та віру в дарунок від Дитятка Ісуса дітки отримують сонечко, яке зігрівало всіх цілий день.
Напівсонні, але з великою радістю та цікавістю почали з’їжджатися малі паломники до храму Дитятка Ісуса. Весела руханка та активні ігри прогнали геть дрімоту і всі були готові слухати цікаві розповіді про Дитятка Ісуса та заснування святого місця в Аренцано від їмості Люби, яка і розпочала це паломництво.
Знайомство з Дитятком Ісусом продовжилося в храмі на спільній молитві. Діти, запаливши маленькі свічки, принесли їх Ісусові та єднаючись у “молитві паломника” змогли подякувати Господеві за цей день, за те, що всі разом зібралися в цьому прекрасному святому місці, а також кожен у приватній молитві зміг подякувати чи попросити в Ісуса ласк та благословення для себе, для своїх батьків, братиків, сестричок, дідусів та бабусь та всіх рідних.
Після молитви дітей об’єднали у три групи згідно вікових категорій для проведення катехизації, а дорослі мали свою програму. На занятті діти дізналися про чуда, які відбулися у різні періоди. Особливо вразили історії з людьми, які зверталися до Святого Дитятка і чудесно оздоровились. Ознайомилися з таїнствами вервиці та помилуватися незвичайним вертепом.
В період катехизації дітей, для батьків була підготована тема: ” “Молитва в сім’ї”, на якій присутні поглибили знання про спільну молитву та її значення для духовного зростання сім’ї. При обговорені теми батьки мали змогу поділитися досвідом, як практикують спільну молитву в своїх сім’ях, як залучають дітей до спільної молитви на Літургії та спільної праці. Після обговорення всі присутні помолитися за своїх дітей та свої сім’ї, адже, як сказав Папа Франциск: “Молитва, яка звершується спільно – це цінний момент для того, щоб зміцнити сімейне життя і дружбу. Будемо вчитися молитися більше в сім’ї і як сім’я! “.
Плідно попрацювавши на катехизації та здобувши нові знання, діти мали нагоду відпочити. Площа перед храмом наповнилася піснями, жвавими іграми та руханками.
Після веселих розваг розпочалася Божественна Літургія, у якій діти взяли активну участь, адже саме вони відповідали на молитви ектенії, Трисвяте, Символ Віри та “Отче наш”, навчилися співати “Алилуя” та вивчили пісню “Ісус, Марія і я – ми одна сім’я” під час Святої Євхаристії. Вартує відзначити, що на це паломництво потрібно було приготувати молитву до Дитятка Ісуса. Всі молитви були возложені на престолі, а в часі “Молитви усильного благання” діти по черзі, усно висловили свої молитовні прохання. З метою виховання жертовності, діти з батьками, приготували солодощі, які під час Херувимської пісні принесли як пожертву. На завершення кожен отримав благословення отця Віталія.
Ще одним завданням паломництва було намалювали малюнок на тему : “Як молиться моя сім’я”. З цих робіт, біля входу у каплицю, де проводилася Служба Божа, була оформлена виставка. Діти справилися із поставленим завданням; зобразили молитовне життя їхніх сімей, а також проявили свою креативність та талант.
Після Божественної Літургії розпочався обід, на якому всі разом змогли поласувати жертвеними дарами – солодощами.
Відновивши сили, всі разом вирушили в парк, де кожен зміг знайти заняття на своє вподобання: дорослі та діти бігали за кроликами, милувалися красою павичів або грілися на сонечку, спостерігаючи за черепашками, розважалися на дитячому майданчику чи відпочивали у тіні альтанок або крислатих та ароматних магнолій…
Сонечко схилялися до небокраю… непомітно почала підкрадатися приємна втома… паломництво завершилося. Попрощавшись з Дитятком Ісусом, ми вирушили до своїх домівок.
Відповідальна за паломництво Ірина Кушнір на завершальній зустрічі із катехитами уважно вислухала всі зауваження, пропозиції та яскраві моменти, а також розповіла про свій духовний досвід та особливості організації цього заходу. Ми ще раз переконалися, що допомагаючи дітям пізнати Бога, самі відкриваємо Його особливу присутність у нашому житті. Саме Він наповнює наше серце любов’ю.
Катехити висловлюють безмежну вдячність за допомогу Вірі Дзядусь, яка провела навчання на тему: “Молитва в сім’ї” для батьків, сеньйорі Франчесці за допомогу в катехизації італомовних дітей, аніматорам: Марині, Іванові та Володимиру, які допомогли розважати дітей.

Статтю підготували
Марія Вольчак та Ірина Кушнір.