• Пастирський візит Апостольського візитатора до українських вірних м.Генуї

  26-27 квітня відбулася візитація Апостольського візитатора Єпископа Діонізія Ляховича. об 11 годині єпископ прибув до церкви св.Степана, де його радісно зустріли представники громади. Голова церковного братства запросив владику до Світлиці, де старша сестриця п.Оля розпочала представлення громади. Представлення було висвітлене у спогадах п.Олі Ваврик, яка розповіла про початки заснування і поступовий перехід до теперішнього стану активної громади у духовному та громадському житті української еміграції. Світлини показані на широкому екрані були яскравим підтвердженням її слів. Особливо цікавим було знайомство із новим єпископом, із його історією життя та його планами щодо нашого пасторального життя. Не бракувало і запитань, на які Візитатор давав вичерпні відповіді.

   

  о. 12.30  розпочалася урочиста Архиєрейська Літургія, яка була випереджена зустріччю двох єпископів. Луіджі Палетті, єпископ помічник завітав до нас і передав вітання від Кардинала Генуї Анжело Баняско. Єпископ-помічник з особливою увагою ставиться до нашої громади, відзначаючи її рівень духовості у східній традиції та активність в ініціативах італійської місцевої церкви.
  Архиєрейська Служба була великим торжеством для нашої громади. На ній пролунала проповідь і завершилась особистим Архиєрейським благословенням для кожного вірного. Спільна знимка.
  Владика подякував італійському пароху Дон Карлу Алуіджі за гостинність, яку виявляє для українських вірних, продовжуючи справу започатковану попереднім парохом Дон Карло Ромайроне. Також було відзначено капелана о.Віталія Тарасенка за його душпастирську опіку над вірними східної традиції.

  27 квітня відбулась офіційна зустріч із Кардиналом Анжжело Бан’яско у єпископських палатах кардинала, де єпископ зустрівся із кардиналом не тільки як із Архиєпископом Генуї, але також к із головою Конференції єпископів в Італії. При цій нагоді Апостольський візитатор познайомився із працівниками куріального управління.
  Останнім виявом гостинності від громади був обід у “Світлиці”церкви св.Степана у дружній компанії з італійськими священиками та відвідини місця проживання капелана. Після цього владика вилетів до Риму.

  Це вже вдруге відбувається зустріч наших вірних із Апостольським візитатором. Вперше громада зустрілась із єпископом Глібом Лончиною у 2004 році.