• Спогад про діяльність церковної громади 2009 – 2010 рр. при храмі св.Степана, м. Генуя

  image Ось і закінчився пасторальний рік для нашої громади. Ми знаходили у собі сили піднятися над мізерністю побутових проблем, об’єднатися у громаду, яка зросла і кількісно, і якісно. Велику роль у цьому відіграє Церква, яка дає точку моральної опори. Молитва на рідній мові твориться у єдиному пориві, скорочує кілометри, єднає рідні душі, дає силу на подолання тимчасових труднощів.
  Так уже ми, українці, створені, що вважаємо достатнім проявом віри на Різдво та Великдень прийти до церкви у вишиванках, помолитися, сфотографуватися зі священиком у гурті земляків, щоб заслати світлину в Україну родині. Церква приймає всіх бажаючих, а Бог любить нас, старанних та заблуканих дітей, як добрий батько.

  Та є інша частина парафіян, що формує пульсуюче серце церковної громади, жертвуючи свій час, працю, кошти та, важливіше від усього – життєдайну позитивну енергію, виплекану вірою у Бога. Це люди, які разом зі священиком сприяють об’єднанню навколо церкви народу, спраглого духовно, відірваного від Батьківщини. Мова про церковне братство. Хочу в звіті донести до нашої громади інформацію про те, що було зроблено за цей рік братством.
  Група «Гостинність»
  Очолювала групу Люба Козіцька, а допомагали їй Анна Сагайдак, Даринка, Ярослава Герман, Анна Куш, Галина Кухарчук, Ольга Янко, Дарія Партика, Людмила Голомашевич. Ця група людей працювала з великою віддачею й ентузіазмом. Було проведено 14 святкувань. Найважливіші – «Святий вечір», «Різдво Христове», «Новий рік» за старим стилем, «Освячення води», «Свято св. Валентина», «Запусти», «Воскресіння Христове». На Різдв’яні святкування готували кутю 6 разів для усієї громади! Ця традиційна страва кожному з нас нагадувала рідний край, свою родину.
  А скільки гостей прийняла ця група! Кожної неділі ми п’ємо гарячий чай, приготовлений їхніми руками. Дякуємо вам, дорогі наші, за вашу турботу і служіння.
  Група «Милосердя»
  Відповідальна Наталя Тромса. «Діло Милосердя», «Різдвяна свічка» для дітей сиріт в Україні і дітей, які перебувають на лікуванні в м.Генуї. В цьому році приєдналося більше людей до групи. Вони відвідували хворих у лікарнях. Хочеться подякувати цим людям, які у свій вихідний день не забували про ближнього, а підтримували як могли, а найголовніше –  молилися. Це члени церковного братства Віра, Галина, Марійка, Андрій, Таня, о. Віталій, їмость Люба. За акцією «Діло Милосердя» стоять дві сім’ї: Олег – Анна, Андрій – Тетяна (зготували та пригощали обідом усю громаду). Радіємо за нашу молодь, вони є душею нашої спільноти. Біля них і нам, матерям, веселіше живеться. Віримо, що і в наступному році молодь буде не менш активна. І вертеп знову завітає до діток на «Червоний Хрест».
  «Бібліотека»
  Відповідальна Марія Сомик, допомагала Тетяна Мельникович. Наша бібліотека приведена до кращого порядку, завдяки п. Марії та Тетяні, які старанно виконують свою роботу. На 2010 рік зареєстровано 351 найменувань книг і буклетів у 441 примірниках. Є диски, аудіо і відео касети. За 2010 рік надійшло, згідно з реєстром, 58 найменувань книг і буклетів у 111 примірниках. Як бачимо, маємо що читати, аби тільки було бажання. Читаючи духовну літературу зростаємо духовно, дізнаємося більше про Бога і святих людей.
  Церковний хор
  Відповідальна Ліля Белінська. У нашому хорі співає більше 20 чоловік, а дехто каже і півцеркви, якщо не вся. А ще як о. Віталій нас підхвалить, що ми кращий хор в Лігурії, то це надає такої сили й енергії, що ми можемо інколи його підвести на Службі, заспівавши не те, що треба, або зовсім не заспівавши (це я жартую, вношу розрядку до звіту). А тепер серйозно. Хор дійсно працював дуже добре. За цей рік було відспівано 90 Божественних Літургій, 20 акафістів та молебнів. Ніхто із нас не є досконалий у співі, але ми вчимося. Під час Великого Посту співали «Сорокоусти», Чин Парастасу. Вчимо «Чин Вечірні», а також Божественну Літургію італійською мовою.
  Хористи беруть активну участь у всіх вечорах, концертах, які проводяться у нашій громаді.
  Велику подяку висловлюємо п. Лілі за її старанну працю та добре ставлення до людей.
  Матері в молитві
  Відповідальними на протязі року були Віра Григориця та Лідія Волинська. Ми всі бачимо, що ця група молиться регулярно, два рази у тиждень, в четвер о 15:00 та в неділю об 11:00 год..
  Зараз сформувались ще дві групи. Сподіваємося, в наступному пасторальному році ми ще ревніше будемо молитися за наших дітей. Нехай же материнська молитва буде вислухана Богом і зробить щасливими всіх дітей на землі.
  Катехитична група
  Відповідальна Лія Березюк. Робота, яку провела Лія за цей рік надзвичайно велика і корисна для нас. Катехитичні повчання надруковані в газеті «Вісник» і журналі «До світла» зворушили не одну душу і допомогли навіть навернутися до Бога. Прикро тільки, що немає бажаючих допомогти в цьому п. Лії. Одній їй, звичайно, нелегко це робити. Відгукніться, будь – ласка, бажаючі.
  Група “Свято”
  Цей сектор очолювала Люба Тарасенко, а допомагали їй Ольга Клепус та Ліля Белінська. Що можна сказати: люблять наші люди повеселитись, поспівати, розважитись. Чого у нас тільки не було: Андріївські вечорниці з варениками, жартами та призами; «Вертеп дитячий», «Вертеп дорослий», «Вертеп мобільний» (їздили колядувати до українських сімей), День святого Валентина, Свято матері, Гриль’ята, Фестиваль народів «SUQ». Приїздив до нас дитячий ансамбль зі Львова «Викрутасики». Наприкінці року «Вечір Веселих і Винахідливих», у якому брало участь три громади з К’яварі, Савони, та Генуї. Генуя представила дві команди – молодих і ще «молодших». Дякуємо всім, хто не жалів своєї сили і часу, даруючи веселий настрій всій громаді.
  Світлиця
  Відповідальна Лідія Цар, а допомагали їй Яраслава Герман, Людмила Голомашевич.
  Що таке для нас Світлиця? Це місце, де ми молимося, де після Служби споживаємо їжу, проводимо святкування. Місце зустрічі старих і нових друзів. Тут ми ховаємося від дощу і холоду. Бо тут затишно і чисто. Навіть уже стільці перетягнуті новою тканиною. А хто це все робить? Люди з церковного братства. А ми так рідко підходимо до них, щоб запитати чи можу чимось допомогти. Можемо сміття своє залишити в коридорі, щоб вони його винесли. Давайте будемо шанувати працю інших, пропонувати свою допомогу.
  Літургічна група
  Відповідальна Світлана Галюк, допомагала Галина Соколенко.
  Як працювала ця група ми бачили кожної неділі і четверга. Енергійні, швидкі, бо накрити Престіл і винести все необхідне для Служби Божої за 20 хв. на другий поверх не є легко. І щоб ці жінки робили, коли б не було отих пару чоловіків, які допомагають. Взагалі то, це чоловіча робота – прислуговувати біля священика. Мріємо, що в наступному році наша літургічна група буде складатися тільки з чоловіків. За зроблене в цьому році ми, всетаки, завдячуємо жінкам.
  Шати отця, Престіл завжди були в порядку. А яке гарне було оформлення престолу на Воздвиження чесного Хреста, а також Хресної Дороги та Плащаниці. Дякуємо вам за вашу турботу про найсвятіше – Службу Божу.
  Газета «Вісник Лігурії»
  Відповідальна Ольга Ваврик, допомагала Лідія Волинська.
  На початку року думали, що наш «Вісник» не буде існувати, але, дякуючи Богу, він прожив іще рік. Завдяки п. Олі і всім тим, що допомагали їй, а це: Лідія Волинська, Андрій та Тетяна Мельникович, Христина Шелемех, Олексій Левчик, Олена Липка, Олег Сагайдак, Віра Григориця, Ліда Цар, Любов Козіцька, Тетяна Селецька, Любов та Віталій Тарасенки. Видруковано 5 номерів «Вісника». Ми дізналися зі сторінок газети про наше життя тут, в Лігурії, виховувалися на катехитичних статтях, читали заробітчанський гумор та рецепти смачних страв. Дізналися про життя інших людей, яких мало знаємо. Дякуємо всім за цю нелегку працю.  Нехай Бог благословить всіх і на наступні випуски газети.
  Скарбник
  Відповідальна Віра Луцюк
  Багатьох із нас цікавить скільки грошей має церковна каса? Куди вони витрачаються? Хочу навести конкретні цифри які подала п. Віра. Вони записані в книгах, які веде скарбник і підписані о. Віталієм та головою братства Олегом Сагайдаком. За цей рік було зібрано пожертви на загальну суму – 12 613 Є. З яких:
  1) від продажу літератури та інш.
  2) добровільні пожертви
  3) пожертви від «Вертепу» та інше
  4) «Діло милосердя»
  Витрати з церковного фонду складають на загальну суму – 9 848 Є.
  З яких:
  оплата за церкву St. Stefano, пожертва на капелана та Апостольського візитатора;
  витрати на потреби громади (закупки продуктів, матеріалів та інш. згідно чеків)
  Були проведені разові збори пожертв: дітям гостям, “Різдвяна свічка”, для дітей Карітас-України, для хворої Софійки та інших дітей, Діло Милосердя у Великий Піст.
  Сума Церковних пожертв є достатньою для продовження пасторальної діяльності наступного року, а також ці кошти знадобляться нам для нашого нового храму, а жертводавцям нехай Бог повертає сторицею.
  Церковна крамниця
  Відповідальна Марія Сліпецька, допомагала Ольга Янко. Наша крамниця працювала кожної неділі. Багато людей збагатилося духовною літературою, яку придбали, а також вервичками, молитовниками. В продажі є Біблія, та Біблія для дітей. Завітайте до нашої крамниці! Може ви щось забули ще купити? Зробіть подарунок собі чи своїм дітям, онукам. Може подарована вами книжка змінить життя.
  У діяльності церковного братства ми відчували постійну координуючу і спрямовуючу руку отця Віталія Тарасенка, нашого капелана. Завдячуємо голові церковного братства Олегу Сагайдаку за планомірну, цілеспрямовану діяльність на користь усієї громади у співпраці із заступником  Ольгою Клепус.
  Звіт Церковного Братства 2010 підготувала Ольга Клепус – старша сестриця братства.