Богослуження

При храмі св.Степана у нашій церковні громаді ви можете отримати духовну допомогу як з допомогою священика-капелана, так цілої церковної спільноти.
Уділення Святої Сповіді, як правило, здійснюється перед Богослуженнями і також можна особисто звернутися до священика із проханням.
Благословення оселі, або молитва по місцю проживання уділюється у визначені дати, або можна звернутися до священика, щоб узгодити зручний час і місце.

Щодо пожертв

Приносити Богові жертву – це завжди добре і величне діло. З давна люди жертвували Богу частину свого добра, щоб показати свою вдячність за всі отримані ласки. У нашій традиції є різні види пожертв: Пожертва на церкву (на загальні потреби храму і спільноти), Пожертва священослужителям (на їхні життєві потреби), Пожертва у визначеному  наміренні (це пожертви із конкретним призначенням).
Священикам добровільно робляться милостині за поминання в часі Служби Божої та в інших відправах (у більшості випадків, як вияв вдячності за служіння, але ні в якому разі – це не може бути зарплатою, платнею). Тому ніхто милостині не вимагає і ніхто нікому не зобов’язаний її уділити.

Чи має право хтось вказувати величну пожертви? У Старому Заповіті давали за приписом Господнім – 10 частину(десятину), але у теперішні часи слід дотримуватися не так як кількості, як щирості серця. Тому, кожен нехай діє, як йому підказує його серце і можливості.

Чи може хтось контролювати пожертви? Так, і має обов’язок лише той, кому було довірено цілою церквою і священиком. Інші, якщо не мають об’єктивних причин, нехай борються із своєю цікавістю. Бо пожертвоване – це вже Боже.

Щодо намірень на Служби Божі

Є молитви і служби у подяку Богові за отримані ласки – це «Подячна Служба Божа».
Є  «прохальні Служби» – вони відправляються із прохальними наміреннями: «За здоров’я» і «За упокій».
Саме тому, на початку у списку імен потрібно вказати, якщо ще не вказано, намірення цієї служби.

Потрібно звернути особливу увагу на наступне:

Імена писати чітко і розбірливо незалежно від мови. Італійські імена бажано писати італійською мовою. Кількість імен необмежена. Можна також вживати особливі позначки: немовля …. , за щасливу дорогу …. , за операцію….., за добру роботу …., за навернення …, та інше. Якщо із певних причин важко окреслити намірення, то дораджується написати «в наміренні давшого/ої  (ім’я … )».

У наших умовах: перед тим, як підійти до священика з проханням про молитву, потрібно самому подумати:
коли хотілось би, щоб відправилася Служба Божа і чи є можливість бути присутніми на ній.

Як правило, такі Богослуження відправляються у нас по четвергах. Про дату, зміну дня і щодо часу відправи потрібно особисто домовитися із священиком.

Пам’ятаймо, що за звичай у нас відправляється Служба Божа «За померших» у 1-ший четвер місяця. Можна на цей день переносити наші поминальні дні: 9, 40, роковини. Пам’ятаючи, що це мінімум, коли ми хоча би у ці дні творили поминання за упокій душ померших.

Якщо немає особливих вимог, то вистачає просто подати картку священикові перед Богослужінням.

 Скільки треба платити за «Службу»?                                                   

Платити за Службу неможна!!! Церква – це не «бюро ритуальних послуг»!!! Пам’ятаймо, що оцінити молитву неможливо. Службу, яку приносимо Богові, не можемо визначити цифрою. Божа ласка є безцінною! Саме тому, священик отримує «Пожертву», іншими словами  – милостиню, а пожертва і милостиня ніколи не можуть бути вимушеними чи визначеними. Пожертва завжди залишається вільною. Отож, кожен нехай дає із своєї спроможності і щирості серця.

Не обов’язково, але бажано, щоб пожертва, якщо в грошах, подавалась у конверті. Можна також із словом подяки.

Якщо не має можливості пожертвувати чи можна подавати карточку із іменами?
Так, можна і обов’язково. Господь не дивиться на пожертву, але на серце людини і її потреби. Тому молитва нехай не буде прив’язана до пожертви. Подяку можна виявити у будь-який спосіб і будь-коли. Головне молитва!

Сподіваюсь, що це допоможе нам у нашому духовному зрості і церковному житті. У кожному випадку можете підходити до мене безпосередньо.

З молитвою за вас о.Віталій,

капелан