Літургійний чин посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці

Літургійний чин посвяти України під Покров Пресвятої Богородиці

 Після завершення заамвонної молитвиспіву «Будь ім’я Господнє благословенне» та 33-го псалма священик зі співслужителями виходить на амвон.

Хор: Тропар, глас 4 

До Богородиці з запалом нині прибіжім, грішні і смиренні,*
і припадім у покаянні, взиваючи з глибини душевної:*
Владичице, поможи, змилосердившись над нами;*
поспішися, бо загибаємо від множества гріхів;*
не заверни рабів твоїх з нічим,*
бо в тобі єдину заступницю маємо.

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків.

Не замовкнемо ніколи, Богородице,*
про силу твою говорити ми, недостойні;*
бо коли б ти не предстояла благаючи,*
хто б нас вирятував від стільки бід?*
Хто ж би охоронив нас нині вільними?*
Не відступимо від тебе, Владичице:*
твоїх бо рабів спасаєш завжди від усякої біди,*
єдина благословенна.

Диякон: Господеві помолімся.

Хор: Господи, помилуй.

МОЛИТВА ПОСВЯТИ УКРАЇНИ ПІД ПОКРОВ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ

Священик голосно промовляє нижчеподану молитву.  

Пресвята, Пречиста, Преблагословенна Богородице Діво. Ти для скорботних велика заступниця, негайна помічниця, спасіння та підпора людства і всього світу незмінна покровителька!

Перед твоїм престолом славимо тебе в певній надії, що випросиш для нас милосердя і благодать, дієву допомогу й захист у ці дні випробувань, не за наші заслуги, на які покликатися не можемо, але з незмірної доброти твого материнського серця.

Тому до тебе нині прибігаємо і усильно просимо: покрий омофором милості твоєї Церкву і ввесь народ наш, що кличе до тебе.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Тяжкі нас засмучують досвіди і сповняють великої журби наші душі; то ж утихомир їх миром Сина й Бога твого, всенепорочна Діво. Усунь, Діво, душевну бурю журби нашої, бо ти, Богоневісто, як єдина Пречиста, Начальника миру – Христа породила.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Вияви нам, що до тебе кличемо, глибину твого милосердя і випроси нам прощення усіх провин, бо ти породила Добросердого і Спаса всіх, що тебе оспівують.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Допоможи, боголюбна Богородице, єдина Вседіво, тим, що лежать на постелі своїх болів і немочі, зціли поранених, утри сльози засмучених, захисти скитальців і пригорни переслідуваних, будь готовим заступництвом усім, що призивають тебе.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Богоневісто, що Керманича Господа породила, даруй нам мужніх і мудрих провідників на церковній і народній ниві, вимоли для них світло Святого Духа, щоб Ним просвічені провадили дорогами правди люд Божий, що з вірою кличе до тебе.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Могутня Воєводино і полків небесних Провіднице, ти, що, піднісши свої руки на моління, перемагаєш ворогів та долаєш усіх супротивників, укріпи наших воїнів, даруй їм силу і відвагу щитом могутнім захищати свій народ, що кличе.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

О Мати непорочна Воплоченого Слова! Благослови всі наші родини, дай нам дочасний добробут і здоров’я, а ще більше – Божу благодать і чесноти християнського життя.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

Добра вихователько дів і Джерело знання та мудрості, провадь нашу молодь дорогою правди, скріпи в чеснотах, навчи великого бажати та йти за покликом Всевишнього, зростаючи в мудрості і благодаті Божій.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

О Мати милосердя, випроси від Всевишнього Бога повний і справедливий мир для нашої землі, не тільки захорону перед збройними боями, але і визволення від ненависті й чварів, від злоби і бажання помсти. Доведи нас до миру, заснованого на правді, справедливості, прощенні й любові.

ВірніПресвята Богородице, спаси нас!

О Мати Божа і Покровителько української землі! Під твою милість прибігаємо, твоєї помочі благаємо, тільки на тебе уповаємо.
Прийми нас всіх під свій Покров, благослови нас і зберігай як свою вибрану громаду.
Зроби нас своїми молитвами вмілими виконавцями Христових заповідей.
Будь при нас як милостива, й милосердна, і чоловіколюбна, завжди і в теперішньому житті, теплою заступницею і помічницею, відганяючи полки супротивників, наставляючи нас на спасіння.
Бо не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім тебе, Пречиста Діво!
Ти нам допоможи, на тебе надіємось і тобою хвалимось: бо ми твої слуги, щоб ми не посоромилися нині, і повсякчас, і на віки віків.

Вірні: Амінь.

Священик: Благословення Господнє на вас, з Його благодаттю і чоловіколюб’ям, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків.

Хор: Амінь

Священик: Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Хор: Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3). Благослови.

Священик  виголошує недільний відпуст.

Хор: Амінь.