Categories
Статті

Молитва матері сильна

Свій допис хочу розпочати словами з пісні : «Знаю, ви молилися за мене дні і ночі, сива моя нене». Молитва матері – одна з найбільших молитов у світі, молитва, яка має велике значення для дітей; молитва, яку, як на мою думку, найшвидше приймає Господь. І тим більше молитва, з якою ми звертаємося до Матінки Божої, просячи ласки для своїх дітей. А Вона, в свою чергу, як добра і ласкава мати – Матінка наша Небесна, молиться, заступається і випрошує ласки для нас у свого сина Ісуса Христа. Кожну нашу молитву, висловлену серцем, Господь радісно приймає. І чи може бути щось щиріше і богоугодніше, ніж молитва матері за своїх дітей? Тому – то кожна така молитва має велику силу, а плоди її не обмежуються поміччю в конкретному проханні, з яким батьки звертаються до Бога, Пречистої Діви чи святих, але тривають впродовж усього земного життя дитини. Тому батькам і тим, що лише готуються ними стати, слід прислухатися до деяких правил та пересторог, пов’язаних з вибором та відмовленням молитви за своїх нині живучих або майбутніх дітей. Найперше ніколи не можна молитися за грішну справу, чи за блага для своєї дитини, які могли б прийти коштом інших, бо це великий гріх. Хоча людина має право молитися за певні матеріальні, земні речі, як здоров’я, успіхи у навчанні, гідне забезпечення для себе й своїх ближніх, особливо дітей, все ж не слід і в такій молитві забувати про вищі, духовні потреби та про особливі Божі плани ( згадаймо Ісусові слова : « Але не моя, а Твоя воля хай буде ». ) Тому, коли ми молимося, наприклад, за здоров’я дитини, то слід просити й про ласку належного використання цього здоров’я й дарованих років життя на благо ближнього й на славу Божу. Істинно, така молитва особливо мила Богу, а ласки, даровані завдяки їй вашій дитині, незрівнянно більші. Також ніколи не зневіряймося й не нарікаймо на Бога, коли, як нам здається, Він не прислухався до наших молінь. Можливо ми самі не надто щиро просили про Його милість, або ж у Господа, з перспектив вічності, є незрівнянно більші блага для вашої дитини.

Окрім власних, спонтанно висловлених молитов, у яких ми своїми словами звертаємося до Господа та наших небесних заступників, Церква пропонує нам неоціненний скарб молитов, які сконцентрували у собі весь духовний досвід багатьох поколінь. Найуніверсальніші з них – молитви до Господа та Пресвятої Богородиці.
Кожна мати, за почуванням свого серця, може вибрати молитву за свою дитину – молитву, яка в цю мить найзворушливіша, найприємніша для Бога та корисніша для її дитини.
Вагітним жінкам потрібно пам’ятати, що вже з перших хвилин зачаття ваша дитина жива і має даровану Господом безсмертну душу, а тому сприймайте свою молитву не лише як власне прохання, але й як духовний дар новій, ще ненародженій людині.
Особливої підтримки від Господа й святих потребує дитина, яка приступає до навчання поза батьківським домом. Саме в цей час її переслідуватимуть найбільші спокуси світу. В цьому випадку батькам потрібно відмовляти молитви за успішне й миле Господу навчання вашої дитини.
За хворих дітей потрібно молитися до св. мучениці Парасковії П’ятниці, св. цілителя Пантелеймона, або ж святого 18 ст. Герарда Маєли.
Є також покаяльні та скорботні молитви. Навіть якщо ви вчинили один з найстрашніших гріхів – дітовбивство засобом аборту, то й тоді Бог залишає для вас надію на прощення. Найважливіші кроки для перепрошення Господа за свій злочин – глибоке й щире розкаяння, смуток і скорбота за скоєне, важка покута; а великою допомогою й підтримкою можуть стати вивірені досвідом Церкви молитви. Особливих молитов потребують душі ненароджених дітей, яким не судилося прийти у цей світ. Згадуйте про них у своїх щоденних молитвах.
Тож, як бачимо, наші діти ще від першої миті зачаття, в лоні матері, після народження і всі подальші роки, навіть у дорослому віці, потребують не лише нашої любові, ласки та материнської допомоги, але й неустанної щирої молитви. Не забуваймо про це і кожного разу звертаймося до Господа, Матері Божої, Ангела хоронителя та християнських святих з молитвами за своїх дітей та дітей усього світу.
Жінки – матері з нашої церковної громади, добре розуміючи значення материнської молитви, кожної неділі та четверга збираються на молитву за своїх дітей та внуків. Жінок приходить багато, тому ми молимося у трьох групах. Під час молитви відчувається щирість і взаєморозуміння між нами. Є жінки, які не пропускають ні однієї молитовної зустрічі і таких більшість, але є такі, які приходять рідко. Можливо робота, а можливо і щось інше. Такі матері не задумуються яких благ позбавляють своїх дітей, не приходячи на молитву. Адже сам Ісус Христос сказав такі слова : «Істину кажу вам: коли двоє з вас згодиться на землі просити що б там не було, воно буде дано їм Моїм Отцем Небесним, бо де двоє або троє зібрані в Моє Ім’я, там Я серед них». То подумаймо собі, як тішиться і уважно вислуховує нас Отець Небесний, коли нас так багато.
Господи, даруй нам завжди пам’ятати про Твою любов до нас та наших дітей, адже Ти Сам просиш приходити до Тебе в потребах : «Прийдіть до Мене всі втомлені та обтяжені – і Я заспокою вас !»
Підготувала Віра Григориця, відповідальна за групи  «Матері в молитві» м. Генуя.

Leave a Reply