Про місто Геную

Цікаві вдомості про місто, котре нас прийняло

 

Населення близько 800 тисячпротяжність міста 30 км.

Місто Генуя є на березі Лігурійського моря. Тут все побудовано на контрасті старого та нового. Великий морський порт, перша згадка про нього є з XII століття. У Генуї є аеропорт на воді, тобто на морі.

Місто славиться найбільшим морським акваріумом у Європі, побудований у вигляді великого корабля.
Біля Акваріуму є справжній піратський корабель, що залишився після зйомок фільму Пірати.

Генуя славиться своїм морським портом, в якому проходить найвідоміше в світі яхт-шоу! Адже не дарма Генуя – батьківщина Колумба, де досі зберігся будинок, в якому жив цей великий мореплавець.

Генуя – є великим промисловим містом північної Італії. Входить до 3 великих індустріальних котла країни.

Генуя є морськими воротами країни. Через неї ввозиться паливо та інші сировину для виготовлення тих чи інших матеріалів, а вивозиться власне готова продукція. Сільсько-господарська діяльність розвинена слабо, і лише виноградні плантації прикрашають місцевий колорит. У місті існує і діє один з 4 великих металургійних заводів. Активно розвинена нафтопереробна і нафтохімічна промисловість. Втім, такому великому місту потрібно самому переробляти сировину для зменшення витрат на виробництві. Провідне місце займає місто у розвитку судочинства. Це головна верф країни. Цікавим фактом є ретельне дотримання владою міста традицій – вирощування на околицях міста сировини для оливкової олії. Ще за часів епохи стародавніх римлян, Генуя була важливим портом і складським центром країни. Звідси товар йшов і приходив з Франції, Північної Африки, Палестини, Сирії. В епоху хрестових походів, роль Генуї тільки зросла. Населення міста становить близько 500 тисяч жителів. Більшість з них працює в індустріальній сфері. Місто в основному витягнутий по узбережжю. Це і вказує на свою приналежність до торговуму морському шляху.

Символом міста є Маяк

його висота є 117 метрів, 365 сходинок, товщина мурів 2,5 м, висота куполу 7 м. Його світло видніється при нормальних погодних умовах на 25 км.

зараз у ньому знаходиться музей.(білет 6 €)

Кажуть, колись самого міста ще не існувало, а порт уже був. Маяк «Лантерна» – його давній символ, що майже дев’ять віків сигналізує мореплавцям наближення міста. Це найвищий маяк у Середземномор’ї, заввишки 77 метрів. Попри сучасні електронні системи навігаційного контролю у генуезькому порту – найбільшому в Італії – існує досі романтична професія сторожа маяка.

Історичний генуезький маяк оберігає синьйор Анджело Де Каро. «Для мене цей маяк, ніби член моєї родини, я його відчуваю своїм, – каже сторож. – Він завжди має бути у робочому стані. Часом він вередує, я повинен його лагодити, змазувати. Я постійно його контролюю, адже цей маяк не лише морський, а й авіаційно-морський, бо слугує також для авіаційних функцій. На верхівку маяка ведуть 365 сходинок».

прапор генуї
Прапор Генуї

Це прапор св.Юрія, червоний хрест на білому тлі. Дуже подібний до прапору Англійського королівства. Згадують історики, що можливо у 1190 році, королівство Англії прийняло цей прапор (а радше викупило, щоб мати заступництво для свого флоту перед морськими піратами. Генуезький флот на той час був наймогутнішим і міг бути гідним охоронцем.

Собор Св.Лаврентія (Сан Лоренцо)

Офіційно споруда датована 1118 роком, але по легенді цей собор заснував у III ст сам святий Лоренцо. Існує цікава версія того, чому Генуя вибрала покровителем свого міста саме святого Лаврентія (san Lorenzo). Кажуть, що цей давньоримський архідиякон, що прийняв у 258 році мученицьку смерть на жарівні, звичайно зображається на іконах з грошима в руках – можливо, саме таким чином великомученику вдалося підкуповувати скупуватих жителів Генуї. Головною визначною пам’яткою собору Сан Лоренцо є Каплиця св. Іванна Хрестителя, в якій зберігаються мощі великого предтечі, тобто двоюрідного брата Ісуса Христа. Войовничі предки генуезців привезли мощі тіла після одного з Хрестових походів. На знак подяки кожного року на день Івана Христителя всі процесійно виходять до моря і благословляють мощами святого мореплавців та вірних.

Герцогський палац

Герцогський палац (palazzo Ducale) або палац Дожів – це величезний комплекс споруд, що займає площу 35 тис. м?, колись служив для осідку уряду Генуезької республіки. Після складної десятилітньої реставрації, яка закінчилася в 1992р., в цій будівлі відкрили Палац Культури (palazzo della Cultura).

В даний час у величезних залах і внутрішніх двориках Палацу влаштовуються найбільші виставки в місті.

Площа Банків Piazza Banchi – найцікавіша будівля на площі Лоджіа дей Мерканті (XVIст), тут в XIX столітті була відкрита перша в Італії товарна біржа. Аж до XVIII століття саме ця площа вважалася торгово-політичним і світським центром Генуї.
Огляд скарбів містечка варто почати з вулиці Via Garibaldi, яка рясніє палацами і дає непоганий погляд на 17-те сторіччя, коли знатні родини містечка були на піку власного багатства. Зараз у цих палацах знаходяться художні галереї, посеред яких Галерея Палаццо Б’янко (Galleria di Palazzo Bianco) і Галерея Палаццо Россо (Galleria di Palazzo Rosso). Вулиця Via Balbi також багата палацами і містить інститути. Via Via XX Settembre — сучасна, стильна вулиця у владі бізнесу і комерції. Вулиця Corso Italia веде до моря і невеликому рибацькому місту (Boccadasse).