Про місто Савона

Савона прекрасне портове, курортне містечко, розміщене вздовж берега Лігурійського моря. Особливо в літку цікаво спостерігати кожного вечора, як відчалюють гіганти кораблі. Вони заввишки семиповерхових будинків. На борту є, навіть, басейни, театри, ресторани. Містечко невелике, з населенням 60 тис. чоловік. Займаються в основному харчовою, легкою, текстильною промисловістю, машинобудуванням, рибальством. Вздовж берега моря розміщено багато приватних бань.

У Савоні працює дуже багато іноземців, що і підкреслює особливість портового містечка. Українців тут небагато. Перші українці з’явилися на кінці 90-их років. Тих, що легалізувалися є 154 українця, а так всіх може бути у двічі більше. Праця нелегка, як і по всій Італії: догляд за перестарілими, хворими….

Історія Савони


В історію людства Савона увійшла ще 200 років перед Христом. У часі вій між картагенцьюми і римлянами – це було царство Ротарі Лонгобарді. А вже офіційну назву дістала аж 648 поХристі. В 774 році король Франції Карло Великий завоював Лонгобардів і окупував Лігурію, яку розділив на 4 графства Вентімілля, Альбенго, Вадо і Генуя. Християнство в Савону принесли св. Варнава і св.Назарій. св.Сіро, що спорудив перший Кафедральний собор в Генуї. Перший єпископ в Савоні був 887році. Савона стала вільною після розпаду феодалізму, але відразу почалися війни між Савоною і Генуєю, які затягнулися на довгі роки. Вони в кінцевому результаті закінчились на користь генуезців. В той час Савона мала 6 портів і 40 башень, деякі із них залишились ще й по сьогодні. На сьогодні є два великі порти туристичний і торговий.

В 1503 був обраний папою Юлій ІІ, який народився в Савоні. Само його савонезці згадують із великою пошаною і гордістю, бо під його керівництво і благословенням Мілелланджело возвів собор св.Петра в Ватикані і Сікстинську каплицю.

В 16-17 ст.Савона стала великим морським портовим містом. Велася торгівля із Францією, Іспанією і Африкою а кож були добре налагоджені супутні зв’язки із Пємонте та Тосканою. 1808 Савона була окупована Наполеоном, але не надовго. Після визволення стала королівством сім’ї Савої. В цьому періоді збудований великий театр «кябрера» названий в честь одного знаменитого поета міста. На почтку 19 ст.був збудований великий собор ба честь Успіня Пресвятої Богородиці. Є багато чудотворних місць. Кажуть, що є також мощі св.Валентина, що перебувають у Кафедральному храмі. Є багато монастирів і семінарія.