• Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, представив італійським єпископам та журналістам проблеми, пов’язані з міграцією заробітчан

    Від 26 до 30 травня у Ватикані тривала 58-ма пленарна асамблея Єпископської Конференції Італії. У ній, окрім італійський єпископів, брали участь понад 40 ієрархів інших Єпископських Конференцій. Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви представляв владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, єпископ-помічник Верховного Архиєпископа УГКЦ, відповідальний за душпастирство українських мігрантів.

    У вступній промові кардинал Анджело Баняско, архиєпископ Генуї, Президент Єпископської Конференції Італії, заторкнув тему міграції та невідкладних викликів виховання. Потім зібрані єпископи Вселенської Церкви, серед іншого, мали змогу обговорити ці важливі на даний час питання. Проблему українських мігрантів коротко представив владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, насамперед, подякувавши італійським єпископам за турботу про наших вірних, розкиданих по всій Італії та за сприяння у пасторальній діяльності українських священиків.

    Після короткого виступу владики Діонісія темою українців-заробітчан зацікавилась редакція італійського католицького часопису «Avvenire». В інтерв’ю для цієї газети владика Ляхович, зокрема, зазначив, що для України міграція не є чимось незнаним, новим, проте, протягом останніх 15-ти років цей процес набрав майже глобальних масштабів, бо ж за цей період з держави виїхало понад 6-7 мільйонів українців, серед яких більшість становлять жінки, значна частина з яких – із вищою освітою. Як наголосив владика, відсутність матерів дуже негативно впливає на виховний процес дітей, створюючи у них «життєву пустку». В особливий спосіб увага Української Церкви скерована на виховання та підтримку тих дітей, які стають «сиротами» при живих батьках. Найкраща опіка родичів не спроможна заповнити порожнечу, спричинену відсутністю рідної матері. Українські жінки, працюючи у Західній Європі, а, зокрема, в Італії, переважно опікуються хворими чи похилими віком особами. Значну частину матеріальної винагороди, отриманої за виконувану працю, вони пересилають в Україну, щоб підтримати своїх дітей. Але часто трапляється так, що ці гроші використовуються в поганих цілях: діти, позбавлені батьківського догляду, витрачають важко зароблені мамою гроші на спиртні напої, наркотики та розваги. І, на жаль, залишаються без необхідного виховання. І саме на цьому негативному аспекті міграційного процесу наголошує Українська Греко-Католицька Церква, намагаючись позитивно вплинути на виховання дітей.

    Але, за словами владики Діонісія, не лише діти потребують допомоги. Дуже часто після кількох років праці закордоном, українські жінки повертаються на рідну землю, бажаючи знайти усе так, як вони залишили, проте натрапляють на неабиякі труднощі, адже тривала відсутність матері стала причиною відчуження дітей; парадоксально, але матері стають чужими у своєму домі, у своїй батьківщині, а тому, знову повертаються на працю закордон.

    Владика Діонісій Ляхович, ЧСВВ, підкреслив, що також і політика Італії може дати свій позитивний вклад у покращення цієї ситуації, сприяючи об’єднанню родин, даючи змогу також і нелегальним мігрантам побачитись із своїми найріднішими, зокрема із дітьми, як це, на приклад, діє в Португалії.

    На закінчення владика розповів, що в Італії є приблизно 100 українських спільнот, значна більшість яких східного обряду, серед яких душпастирюють понад 30 священиків з України. Через відвідини ієрархами українських громад, Українська Католицька Церква прагне виявити близькість усім мігрантам-українцям, стараючись, зокрема, показати, що Церква також є “Матір’ю для матерів”, як і для їхніх дітей, що залишилися на рідній землі.

    www.radiovaticana.org