Похорон в Італії: що робити?

Важливо наперед приготуватись до завершення нашого земського життя, бо уникнути цього все рівно не зможемо. Кожен, хто прийшов у цей світ, має цей світ залишити. Але як ми залишимо цей світ? Що буде потім?
Якщо не ми, то хтось має про це подумати, але вже без нас.
Потрібно приготувати себе і допомогти іншим до цієї важливої події нашого життя. Відійти треба з миром, щоб з миром залишити цей світ і з миром зустріти Бога!
Приготовляємось душею і тілом. Без страху і паніки, але мирно і з ясністю.
Насправді наше приготування до упокоєння і воскресіння триває ціле життя. Коли ми йдемо на спочинок, ми на кілька годин залишаємо цей світ і потім прокидаємось, щоб знову повернутись до життя. Прийде час, коли ми маємо заснути сном довшим, щоб потім прокинутись для вічного життя.
Тому чиста совість – це запевнення нашого душевного миру. Єдність із Богом, пережиття Його присутності – це ясність нашої долі у вічності. Бо, хто поєднався з Богом тут за земського життя, той має певність, що ця єдність продовжиться у Небесному Царстві.
Як зрозуміти, що ти готовий до смерті?
Якщо ти зможеш прожити день так, щоб бути готовим все залишити, тоді це означає, що ти вільний від всього земського. А тепер чи ти готовий, щоб прийняти небесне?
Присутність священика – це духовна підтримка для людина, яка має пройти не сама цей шлях життя, особливо в останньому його етапі. Священик може молитись за здоровʼя і про полегшення терпінь, уділить Святі Таїнства Єлеопомазання, Святої Сповіді і святого Причастя.
Дуже схвалюється заповіт. Заповіт – це останнє слово настанови і прощання, це вияв останнього побажання на цій землі, це те, що буде зачитано тоді, коли буде можливості сказати голосом. Це твоє слово може бути озвучене після твого переставлення і залишить про тебе добрий спогад.
Коли прийде цей день, що тоді робити?
Коли душа покине тіло і відійде до Бога, тоді потрібно подумати про душу і про тіло. Вшанувати одне і друге.
Про душу: це тоді, коли ми помолимось за упокій душу і подякуємо Богу за дар життя цієї людини.
Про тіло: це виконати ряд приготувань до похорону.
1. Повідомити
– медичну службу
– рідних, друзів
– похорону агенцію
– священика
– консульство
Увага медична служба видасть документ : “certificato del decesso” це перший документ, який відкриє доступ до наступний кроків.
Повідомити рідним, друзям – це не залишитись самому у цей делікатний час. Вони можуть допомогти організувати похорон. Найближчі родичі можуть приймати рішення і ставити підпис у відповідних документах, для цього має бути підтвердження родинних звʼязків: свідоцтво про одруження, про народження та інше (особливо, коли це йдеться про кремацію).
Повідомити похорону агенцію
В Італії похорон може здійснити ВИКЛЮЧНО похоронною агенцією (Ponte funebri, Onoranze Funebri a Genova, Savona, Chiavari). Їх є багато, вони різні за ціною та сервісом. Вибір є достатній. Просіть Preventivo і тоді порівняйте, що краще підходить.
– агенція збирає всі необхідні документи (мати при собі: закордонний паспорт покійного, документи того, хто підписує контракт.)
– приготовляє тіло спочилого до похорону
– дбає за перевезення тіла
– Треба підписати контракт
Ціна: від 1000/1500 до 5.000.
Можливості:
– захоронення в землю в Італії (можна буде вибрати місце поховання)
– захоронення в землю в Україні (перевезення лише до вказаної адреси, а далі вже потрібно організовувати на місці)
Як виняток може бути і спалення, для цього потрібно просити дозвіл у священика.
– Кремація і перевезення праху до України і там захоронення в землю.
– Кремація і поховання в Італії у відповідному місці.
При цьому Церква не дозволяє розсіювати прах, закопувати хтозна де, зберігати вдома. Бо це не вияв вшанування, а безчестя, як колись глумились над християнами. Прах людини має зберігатись у святих місцях: цвинтар.
Повідомити священика
До священика звертаються за допомогою, щодо вшанування тіла і душі
1. Попросити про молитву за упокій душі новопредставленого християнина
2. Домовитись про спільну панахиду і узгодити щодо похорону. Як правило панахида у той же чи наступний день. А похорон на другий чи третій день після смерті.
3. Вартує просити поради і уникати сумнівних радників, які дуже часто радять якість забубони
5. Вияснити щодо поминальних днів: це 9 день, 40 день і 1 рік. Не обовʼязково, щоб це були точне співпадіння, але обовʼязково, щоб це була спільна молитва: родичів, друзів.
6. Пожертва на храм і священику добровільна. Це вияв подяки.
7. Приносити дари(пригощення після поминальної молитви) можна і бажано це робити, як вияв вдячності і подяки тим, хто молиться за душу упокоєного/ноі
Контакт із капеланом: 380 715 15 7 3 о.Віталій
Повідомити Генеральне Консульство України в Мілані
Із
сайту закачати модуль і заповнити його, відправити на емайл консульства у форматі фото разом із:
– документи покійного
– документи родичів
– довідка/виписка з лікарні про смерть, або свідоцтво про смерть
– дані похоронної агенції
Не залишайтесь ніколи самі та ізольовані від своїх рідних, друзів.
Жиймо в мирі та в любові, щоб з миром та любовʼю переставитись з цього світу і спочити в обіймах нашого Небесного Отця за прикладом Пресвятої Богородиці.