Чин благословення школярів (студентів)

Чин благословення школярів (студентів)

 

На початку навчального року збираються школярі (студенти) в Церкві на Святу Літугію.

Священик у великій єктенії по проханні: За плаваючих, подорожуючих… додає наступне: Щоб низпослати на школярів (студентів) цих Духа премудрости і розуму, і відкрити ум і уста, і просвітити серця їх для прийняття добрих наук, Господу помолімся.

Лик : Господи помилуй.

Щоб оселити в серця їх початки премудрости, страх божественний і цим буйність юності відігнати від сердець, і просвітити уми їх, щоб відвертатися від зла і творити благо, Господу помолімся.

Щоб відкрити уми їх, для прийняття і розуміння і запам’ятовування всякої доброї і корисної для душі науки, Господу помолімся.

Щоб процвітати і зростати премудрістю їм на славу Божу, Господу помолімся.

Щоб в премудрості і добродійстві життям своїм стали радістю батькам, а Церкві Католицькій утвердженням, Господу помолімся.

 

Далі продовжуємо як звично на Святій Літугії:.Щоб ізбавитися нам від усякої скорби, гніву й нужди, Господу помолімся. і т. д.

 

По Заамвонній молитві Священик молиться наступне:

 

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Боже, Боже наш, що сотворив нас на свій образ і подобу, Ти в Храм входиш і навчаєш людей, що здивовано питають: “Звідки цей знає Писання, не навчаючись?” Боже, Ти навчив Давида промовляти: “Прийдіть, чада, просвітіться, послухайте мене і страху Господнього навчу вас.” Так само і Соломон премудрості Божої навчав.

Боже всіх, Слове, Всецарю, відкрий душі і серця, уста і розум цих школярів (студентів), щоб їм розуміти, прийняти і творити волю Твою, і ізбави їх від всякої спокуси диявольської, зберігай їх по всі дні життя їх, щоб виконувати їм Заповіді Твої, молитвами пресвятої Твоїє Матері і всіх святих Твоїх.

Бо Ти єси просвітитель душ наших і Тобі славу возсилаємо з Отцем і Святим Духом, нані і повсякчас і на віки віків.

Лик : Амінь.

 

По благословенні і відпусті, священик усіх окроплює свяченою водою.