Благословення 25-50–ліття шлюбу

 

Благословення 25-50–ліття шлюбу

 

Ювілянти стоять перед тетраподом. Священик одягнутий в епітрахиль і фелон Співці співають:

 

Псалом 127

Блаженні всі, що бояться Господа, що ходять путями його. Плоди праці твоєї будеш їсти, щасливий ти, і добре тобі буде. Жінка твоя неначе лоза плодовита на краях дому твого. Сини твої як парості оливки, навкруг трапези твоєї. Ось так благословляється чоловік, що боїться Господа. Благословить тебе Господь із Сіону, і побачиш добро Єрусалиму по всі дні життя твого. І побачиш синів твоїх синів: мир на Ізраїля.

Свящ : Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь. Початок звичайний.

Тропар, глас 4 : Благодатні ми, недостойні раби Твої, Господи,* за Твої благодіяння супроти нас.* Славлячи Тебе, хвалимо,* благословимо, благодаримо,* оспівуємо й величаємо Твоє благоутробіє,* і як раби любов’ю кличемо до Тебе:* Благодітелю, Спасе наш, слава Тобі.

Слава : Кондак, глас 3 : Сподобившись Твоїх благодіянь і дарів, даром даних,* як раби непотрібні до Тебе, Владико, усердно припадаємо,* благодарення усильно приносимо* і, Тебе як Благодітеля і Творця славлячи, кличемо:* Слава Тобі, Боже всещедрий.

І нині : Богородичний, глас 3 : Діва днесь предстоїть у церкві * і з ликами святих невидимо за нас молиться Богу.* Ангели з архиєреями поклоняються,* апостоли з пророками ликують,* бо ради нас молить Богородиця предвічного Бога.

Диякон: Господу помолімся.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Боже, Боже наш, Ти прийшов у Кану Галилейську і подружжя там благословив, благослови рабів Твоїх цих, що з волі Твоєї з’єдналися у спільноту подружжя. За всі від Тебе прийняті благодіяння в подружжі своєму, нині подяку Тобі складають. Благослови їхні входи і виходи: примнож у добрі життя їхнє, прийми вінці їх у Царстві Твоєму, зберігаючи їх чистими, непорочними і бездоганними, на віки віків.

Лик : Амінь.

Диякон: Будьмо уважні.

Свящ : Мир всім.

Диякон: Премудрість, будьмо уважні.

Прокімен , глас 8 :Ти положив на головах їх вінці із каменів цінних, життя просили у Тебе, і Ти дав їм.

Стих : Бо Ти даєш їм благословення по вік віку, звеселиш їх радістю лиця Твого.

Диякон: Премудрість.

Чтець : До Ефесян послання святого апостола Павла читання.

Диякон: Будьмо уважні.

Чтець : Браття, благодаріть завжди за все Богові й Отцеві, в ім’я Господа нашого Ісуса Христа. Повинуйтеся один одному у страсі Божому. Жінки, повинуйтеся своїм мужам, як Господеві, бо муж є голова жінки, як і Христос глава церкви, і Він є спаситель тіла. А як церква повинується Христові, так і жінки своїм чоловікам у всьому. Мужі, любіть своїх жінок, як і Христос возлюбив церкву, і себе віддав за неї, щоб освятити її, очистивши купіллю водною у слові, і поставити її церкву славну, що не має скверні, або порока, або чогось подібного, але щоб була свята і непорочна. Так і мужі повинні любити своїх жінок, як свої тіла, бо хто лютить свою жінку себе самого любить. Ніхто бо ніколи не зненавидів свого тіла, але живить і гріє його, як і Господь церкву. Тому що ми є члени тіла Його, від плоті Його, і від костей Його. Ради того покине чоловік отця свого і матір, і прилучиться до жінки своєї, і будуть двоє як одне тіло. Тайна ця велика єсть, а я говорю щодо Христа і щодо церкви. Проте і ви, кожний зосібна, нехай любить свою жінку так, як і себе, а жінка нехай боїться свого мужа.

 

Лик : Алилуя. ( 3 р.)

Стих : Ти, Господи, захорониш нас і збережеш нас від роду цього, і повік.

 

Свящ : Премудрість, прості, вислухаймо святого євангелія. Мир всім.

Лик : І духові Твоєму.

Диякон: Від Йоана святого євангелія читання.

Лик : Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Свящ : Будьмо уважні.

 

Диякон читає євангеліє:

 

Одного разу було весілля в Кані Галилейській, і була там мати Ісуса. Запросили на весілля також Ісуса та його учнів. Коли ж забракло вина , мати Ісуса каже до нього: Вина не мають. Ісус відповів їй: Що мені і тобі, жінко? Ще не прийшла моя година. Але мати його мовила до слуг: Що тільки скаже вам, робіть. Було ж там шість кам’яних посудин на воду, що були для юдейських очищень; кожна вміщала дві або три міри. Сказав їм Ісус: Наповніть посудини водою. Вони наповнили їх доверху. Далі каже: Зачерпніть тепер і несіть до весільного старости. І понесли. Коли староста покуштував воду, що стала вином (не знаючи, звідки воно взялося; знали тільки слуги, які зачерпнули воду), закликав він молодого і каже до нього: Кожен чоловік дає спершу вино добре, а як уп’ються – гірше. Ти ж добре вино зберіг досі. Ось такий початок чудес учинив Ісус у Кані Галилейській, і тим об’явив свою славу, і учні Його увірували в нього.

Лик : Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

 

Диякон: Промовмо всі з усієї душі і з усієї мислі нашої промовмо.

Лик : Господи, помилуй.

Господи вседержителю, Боже отців наших, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Помилуй нас, Боже, по великій милості Твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй .

Лик : Господи помилуй. ( 3 р.)

Ще молимось за рабів Божих ім’я та ім’я , що нині за всі добродійства від ласки і щедрості Божої у своїм подружнім співжитті подяку Господеві приносять, за здоров’я і спасіння їх.

Ще молимось за людей, предстоячих у святім храмі цім, що очікують від Тебе великої і багатої милости, за всю братію нашу, і за всіх православних християн, за здоров’я і спасення їх.

Свящ : Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

 

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Боже, Боже наш, Ти прийшов у Кану Галилейську і подружжя там благословив. Благослови ж рабів Твоїх оцих, що з волі Твоєї з’єдналися у спільноту подружжя. Благослови їхні входи і виходи, умнож у добрі життя їх, прийми вінці їх у царстві Твоїм, зберігаючи їх чистими, непорочними й бездоганними на віки віків.

Лик : Амінь.

 

Свящ : Мир всім.

Лик : І духові Твоєму.

Диякон: Голови ваші Господеві приклоніть .

Лик : Тобі, Господи.

Свящ : Отець, Син і Святий Дух, всесвята, єдиносущна й живоначальна Тройця, єдине божество і царство, нехай благословить вас, і нехай дасть вам довге життя, радість у дітях, успіх у житті й вірі, і нехай сповнить вас усяких дібр на землі, нехай сподобить вас і добра обіцяні приймати, молитвами святої Богородиці і всіх святих.

Лик : Амінь.

Відпуст

 

Диякон: Премудрість.

Лик : Чеснішу від херувимів і незрівнянно славнішу від серафимів, що без зотління Бога Слово породила, – сущу Богородицю, тебе величаємо.

Свящ : Слава Тобі, Тобі Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Лик : Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Аміни. Господи помилуй ( 3 р. ) . Благослови.

Свящ : Христос, істинний Бог наш, що в Кані Галилейській пришестям своїм цінність подружжя показав, молитвами пречистої Своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, святих Богом вінчаних царів і рівноапостолів Константина й Олени, святого великомученика Прокопія, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Лик : Амінь.