Кроки в оформленні документів до Церковного Вінчання українців в Італії із визнанням державою і без нього

Якщо ви є Українсько-Візантійського обряду і хочете укласти Церковний шлюб у власному обряді, а ще не маєте цивільного шлюбу, тобто ви не розписані при державі, тоді згідно укладеного конкордату між Італійською державою та Італійською Церквою Таїнство Вінчання звершене церковним служителем може бути визнано одночасно державою.

Щоб звершити лише Таїнство Вінчання у Церкві без запису до місцевої світської влади, потрібно подавати окреме прохання місцевому єпископу, щоб він згідно вказаних причин міг дати дозвіл на це вінчання.

Священик/капелан без делегування компетентної церковної влади не може правосильно у благословити наречених! Може лише бути лише співслужителем з причин: знання мови та візантійського обряду. Якщо ж отримав дозвіл, то виконує все належне делегуванню.

Отож, крім українського священика вам потрібно звернутися ще до пароха місця, де ви приписані (residenza), навіть, якщо це італійська парафія. Потрібно попросити у пароха місця, щоб він подав заяву на «Pubicazioni in Comune».

У “Comune”

У “Comune” попросять мати «nulla osta per matrimonio», яку можна отримати у нашому консульстві і яку потрібно завірити у Префектурі (legalizzare in Prefettura)

Також із собою потрібно мати: Ваш закордонний паспорт, carta identit?, permesso.

Якщо ж обряд вінчання проводиться в церкві, то щодо документів потрібно мати:

«Richiesta del publicazione di parocho»

Якщо один з наречених не володіє італійською мовою то обов’язково має бути третя незацікавлена особа за перекладача.

У «Консульстві»

Консульство вас попросить приготувати такі документи для видачі дозволу на цивільний шлюб:

– паспорти закордонні
– свідоцтва про народження
– довідки про місце постійного проживання в Україні (прописку)
– нотаріально засвідчена заява про відсутність передбачених законодавством України перешкод для реєстрації шлюбу (це можна зробити безпосередньо у консульстві)

На підставі оригіналів тих документів видається «nulla osta per matrimonio», з цим документом вас розпишуть в «комуні».

Прослідкуйте, щоб у «nulla osta per matrimonio» були вказані такі дані:

cognome e nome

luogo e data di nascita

residenza

cittadinanza

stato civile ( celibe – nubile – divorziato/a e data del divorzio – vedova/o e data della vedovanza)

Увага, перевірте, щоб всі дані були однакові, як у паспорті чи в оригінальних документах.

У церкві

Український священик/капелан, отримавши дозвіл від місцевого єпископа на вінчання, може здійснити обряд вінчання в нашому обряді тільки після виконання вимог щодо приготування документації та духовного приготування до св.Вінчання.

Щодо документів:

1) свідоцтво Св. Тайни Хрищення (копія з оригіналу або оригінал за підписом свідків хрещення);

2) свідоцтво вільного стану, тобто дозвіл від пароха в Україні, де проживав один з наречених, або від священика, де ви проживали в Італії, це може бути також свідчення свідків(потрібно буде заповнити відповідний бланк);

3) довідка про перейдений курс передподружніх наук;

4) передподружній протокол, де потрібно дати відповіді на запитання, що стосуються Церковного шлюбу та подружнього життя;

5) Дехто вимагає ще заяву від наречених.

Всі документи подаються з перекладом, тобто італійською мовою, хоча дехто допускає також латинську. Переклад за звичай може здійснити священик/капелан, засвідчивши особистим підписом.

Щодо передшлюбних наук:

Ці науки можна пройти особисто, керуючись відповідною книжкою, або за допомогою інших людей. В Італії досить гарно організовані ці зустрічі, які називають CPM (Centri di Preparazione al Matrimonio) www.cpm-italia.it. У кожній єпархії мають бути подібні зустрічі молодих.

У крайньому випадку такі науки може провести сам священик капелан.

Коли всі документи є готові

Отож, коли у вас всі документи в порядку і ви вже готові до вінчання, вам потрібно подбати про свідків(двоє), котрі по закінченні Богослуження поставлять свої підписи.

Відразу після вінчання парох церкви, де пройшла реєстрація шлюбу, надсилає листа, у якому повідомляє про факт вінчання.

Після Вінчання за кілька днів ви можете зголоситися до «Comune», де вам можуть дати посвідку про визнання вашого подружнього стану.

Потрібно звернути увагу, що свідоцтва, як це роблять в Україні, вам ніхто не буде видавати. Посвідка про Вінчання дійсна 6 місяців, після чого вам потрібно буде знову просити її , якщо на це є слушна причина.