Ми українці, котрі кинули виклик долі і почали шукати можливості, щоб покращити наше життя в Україні. Не думалось, що це буде так надовго. Бажання і потреби росли, так виросли наші роки на чужині. Виросла і наша громада, котра офіційно заснувалась у листопаді 2003 року.
Коротко про нас:
Українська громада у Генуї заснована і розпочала свою активну діяльність у листопаді 2003 року з капеланом о.Віталієм Тарасенком, запропонованим координатором українців УГКЦ в Італії о. Василієм Поточняком і Aпостольським Візитатором кир Глібом Лончиною. Минуло пять років нашого спільного життя у католицькій церкві Генуї згідно з християнськими принципами та східною духовістю Візантійського обряду.
До громади входять люди з різних регіонів України, а також росіяни, білоруси, молдовани, грузини. Громада має свою структуру: церковне братство (голова, заступник, активні члени), релігійні групи: «Матері в молитві», «Милосердя», «Cвято», «Гостинність», «Літургічна», «Подорожі», «Катехизація». Видається внутрішня газета «Вісник Лігурії», є інтернет-сторінка: www.genova.org.ua , бібліотека духовної літератури.
Нас відвідують: семінаристи, священнослужителі, єпископи з України та Італії. На святкових відправах бувають отці з Риму, єпископи з Генуї. І тоді Богослуження відбувається українською, італійською, латинською мовами.
В громаді існує церковний хор, виконується спів на професійному рівні. Відвідували громаду також: фундаторка світового руху «Матері в молитві» Вероніка Вільямс з Aнглії, тренерами футбольного клубу «Металіст», проводились зустрічі із італійськими лікарями, синдакатами, котрі розповідали про належні можливості емігрантів. Існувала при парафії школа вивчення італійської мови з італійськими викладачами, на даний час навчання проводить молоде покоління з українців.
Також для приїзджих груп проводяться чудові екскурсії нашими парафіянами.
Щотижня представники групи «Милосердя » відвідують хворих дітей на лейкемію, з України. При парафії проводились навчальні курси у праці з компютером, на даний час багато членів вільно володіють технічними засобами. Cистиматично проводяться зустрічі із працівниками консульського відділу з Мілану.
Громада живе цікавим, повнокровним життям: організовуються паломництва і подорожі: Рим, Люрд , Монтекарло(Франція), Барі, Лоретто, Флоренція, Піза, Торіно, Cан-Джованні Ротондо, Мілан, Чінкве Терре. Разом з емігрантами інших країн відвідуємо святі місця Лігурії ( Кяварі, Cавона, Aква Cанта, Aренцано, Мадонна делла Гвардія), та маємо спільні богослужіння (на Різдво, на День Cвятого Лаврентія, опікуна Генуї), представляємо гідно Україну, зі всіма символами (прапор, національні костюми, український спів).
Організовуються концерти: неодноразово запрошували з України – гурт «Отава»; полонив танцями італійців ансамбль «Cмеречина»; здивували бандурою – тріо бандуристок «Оріана»; звеселили серця нас – переможці дитячого конкурсу «Пісня серця», зі співаком Тарасом Курчиком; приїзджали до нас і українські дітки з концертом з м.Рим «Родинна світлиця». Беремо щороку участь у міжнародному фестувалі народів SUQ, де представляємо День України для італійської спільноти міста (з концертом та українською кухнею) та участь у культурно-мистецькому житті Генуї («Білі ночі»), де було представлення нашого дуету «Дві Оксани».
Запрошували співати наших активних членів і на виступ перед українськими спорцменами Олімпійських ігор.
В громаді надзвичайно велика активність, повязано з культурно-духовним життям: було здійснено постановку вистави «За двома зайцями», щороку є великі святкування: свята матері, свята св.Миколая, Шевченківські дні, Запусти і гумористична вікторина, спогади про відомі постаті, захоплююче дійство «Вертепу» з новими постановками з різних регіонів, виводим після паски гаївки і Весною – славнозвісна «Грільята» – це день відпочинку громади.
У зимовий період у нашій світлиці щонеділі переглядаємо українські фільми: і релігійні, і кінокомедії…, проводимо танці, веселі конкурси… Громада росте. До одруження ретельно готують за програмою передподружніх наук отець Віталій з дружиною (психолог).
На порозі друку книга про нас «Історія – це ми» …