Чин малого освячення води

Чин малого освячення води

в скороченні

Свящ : Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь. Початок звичайний.

 Тропар, глас 8 :

З неба пошли благодать, Життєдавче,* і воду цю освяти,* і покажи, щоб вона була* від усіх скверней очищенням.

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Боже великоіменитий, Отче Господа нашого Ісуса Христа, що єдиний твориш чудеса, яким немає числа; Його голос на багатьох водах, а води, побачивши, налякалися, і затривожилися безодні та множество шуму вод, Його шляхів у морю і стежок на численних водах, і стіп Твоїх не пізнають. Ти хрещенням єдинородного Сина Твого воплоченого, і зшестям на Нього Пресвятого Духа в голубиному виді, і Твоїм Отцівським словом йорданські струї освятив єси. Тебе нині ми, недостойні раби Твої, смиренно молимо і благаємо: Пошли благодать Пресвятого Духа на воду оцю і небесним Твоїм благословенням благослови, очисти й освяти її, і даруй їй благодать, і благословення Йорданове, і силу, що очищує всі скверни і зціляє всяку недугу, і проганяє бісів, і всі підступи й хитрощі їх. І покажи силою, діянням і благодаттю Пресвятого Духа, щоб вона була всім рабам Твоїм, що її з вірою п’ють, приймають і нею окроплюються, відпущенням гріхів, звільненням від терпінь, прогнанням усякого зла, помноженням чеснот, зціленням болістей, а домам і всякій місцевині освяченням і благословенням, відігнанням погубного і всякого злотворного повітря, придбанням благодаті Твоєї. Бо Ти благословляєш і освячуєш все, Боже наш, і Тобі славу возсилаємо, з єдинородним Твоїм Сином, і з пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

Свящ : Мир всім.

Лик : І духові Твоєму.

Диякон: Голови ваші Господеві приклоніть .

Лик : Тобі, Господи.

Свящ : Приклони, Господи, вухо Твоє і вислухай нас, Ти, що води йорданські явленням Христа Твого освятив, і благослови всіх нас, що приклоненням своєї шиї знаменують повинування Тобі, і сподби нас сповнитися Твого освячення прийняттям цієї води, і нехай буде вона нам на здоров’я – і душам, і тілам.

Бо Ти єси освячення наше, і Тобі славу возсилаємо, з безначальним Твоїм Отцем, і пресвятим, і благим, і животворящим Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

Священик занурює хрест у воді хрестовидно. В той час чтець читає Тропар , глас 1:

Спаси Господи людей Твоїх* і благослови насліддя Твоє,* побіди благовірному народові на супротивників даруй* і хрестом Твоїм* охорони люд Твій. ( 3 р.) .

Відпуст

Свящ : Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Лик : Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй. ( 3 р.) Благослови.

Свящ : Христос істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Лик : Амінь.