молитва на новий рік

Молитва на новий рік

Господи Боже, всього видимого і невидимого творіння Сотворителю, Ти заснував часи і роки: Сам і нині благослови початок нового року, що ми відлічуємо від Твого втілення заради нашого спасіння. Благослови провести цей рік і багато років після нього в мирі та злагоді з ближніми нашими; зміцни й пошир Церкву Православну, що Сам її заснував і спасенною жертвою на хресті освятив. Вітчизну нашу піднеси, охорони і прослав; довгоденство, здоров’я, достаток плодів земних і добре поліття дай нам; мене, грішного раба Твого, всіх рідних і ближніх моїх та всіх православних християн, як правдивий наш верховний Пастир, доглядай, охороняй і на путь спасенну направляй, щоб ми, йдучи нею, після довгочасного й щасливого життя на цьому світі досягли Царства Твого Небесного і удостоїлися блаженства з усіма святими Твоїми. Амінь.

Тропар Нового року, глас 2:

Всієї тварі Створителю, що у своїй владі встановив времена і літа, * благослови вінець року благости Твоєї, Господи, * охороняючи в мирі благовірний народ, городи, села і всі обителі Твої, * молитвами Богородиці, і спаси нас.
Слава Отцю і Сину, і Святому Духові
Сподобившись твоїх благодіянь і дарів, даром даних, * як раби непотрібні до Тебе, Владико, усердно припадаємо, * благодарення усильно приносимо * і, Тебе як Благодітеля і Творця славлячи, кличемо: * Слава Тобі, Боже всещедрий.
  і нині, і повсяк час, і навіки вічні. Амінь.
У вишніх живеш, Христе царю, * всього видимого і невидимого Творче і будівнику. * Ти дні і ночі, времена і літа сотворив, благослови нині вінець року, * збережи й охорони в мирі благовірний народ * і городи, села і всі обителі, і людей Твоїх, Многомилостивий.

Прокімен Нового року, глас 3: Великий Господь наш і велика сила Його, і розумові Його немає міри (Пс. 146,5).
Стих: Хваліте Господа, бо благий псалом, Богові нашому нехай солодке буде хваління (Пс. 146,1).

Апостол: 1 до Тимотея 2,1-7.
Євангеліє: Луки 4,16-22.

Причасний: Ти благословиш вінець року благости Твоєї, Господи (Пс. 64,12).