Йорданське благословення дому

Свящ : Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків .

Лик : Амінь. Початок звичайний.

Стихира, глас 8

Глас Господній над водами,* Бог слави загримів:* хрещає воїн Царя, раб свого Господа, Йоан Спасителя;* вода Йорданська здивувалася,* Дух Божий, що сходить з небес засвідчує,* голос Отця чується:* Це є Син Мій возлюблений в ньому Благовоління.

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти, що своєю присутністю освятив дім Авраама, що не погордив домом Закхея, Ти, що в домі Лазаря, Марії і Марти вчинив для себе відпочинок, зволь прийти і навідати дім цей, та благослови його і всіх, що проживають у ньому. Будь для мешканців дому цього опікуном й дорадником. Хорони їх від усякого зла й нещастя. Дай, щоб вони своїм чесним і християнським життям у цьому домі заслужили собі на це, щоб колись перейти до небесного помешкання, де будуть з Тобою перебувати на віки віків.

Лик : Амінь.

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : До Тебе ревно молимось, всемогучий Боже, за дім цей і тих, що живуть у ньому, і за речі, щоб Ти зволив їх благословити, і освятити, і розмножити в ньому всякі блага. Подай їм, Господи, достаток з небесної роси, і з земних благ – життя, і їх бажання Твоїм милосердям приведи до благого завершення. Отож, з нашим входом зволь благословити й освятити цей дім, так як благоволив благословити дім Авраама, Ісаака і Якова. У стінах дому цього хай мешкають ангели Твого світла і хай оберігають тих, що живуть у ньому. Бо Твоя є сила і слава Отця, і Сина, і Святого Духа.

Лик : Амінь.

 

Священик окроплює дім Йорданською водою, мовлячи:

Благословляється і освячується дім цей, окропленням води Йорданської, в ім’я Отця і Сина, і святого Духа, амінь.

 

В той час чтець:

Тропар , глас 1 : Коли в Йордані хрестився Ти, Господи,* Троїчне явилося поклоніння:* бо Родителя голос свідчив Тобі,* возлюбленим Сином тебе називаючи;* і Дух у виді голубинім засвідчив твердість слова.* Явився Ти, Христе Боже,* і світ просвітив, слава Тобі.

Слава, і нині

Кондак , глас 4 : Явився єси днесь вселенній* і світло Твоє, Господи, знаменувалося на нас,* що зі зрозумінням оспівуємо Тебе:* Прийшов єси і явився єси – Світло неприступне.

Диякон: Будьмо уважні.

Свящ .: Мир всім.

Диякон: Премудрість, будьмо уважні.

Прокімен, глас 3 : Господь просвіщення моє і спаситель мій, кого убоюся. Стих : Господь захисник життя мого, кого устрашуся.

Свящ : Премудрість, прості, вислухаймо святого євангелія. Мир всім.

Лик : І духові Твоєму.

Диякон: Від Марка святого євангелія читання.

Лик : Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Свящ : Будьмо уважні.

Диякон читає євангеліє:

В той час прийшов Ісус із Назарету галилейського і хрестився від Йоана в Йордані. І тількищо виходив із води, видів, що розкриваються небеса, і Духа як голуба, що сходив на нього. І голос був з неба: Ти єси Син мій возлюблений, в ньому моє благовоління.

Лик : Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Помилуй нас, Боже, по великій милості Твоїй, молимось Тобі, вислухай і помилуй.

Лик : Господи, помилуй. ( 3 р.)

Ще молимось Господеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував рабів своїх, і охоронив їх від усякої скорби, біди, гніву й нужди, і всякої болізні душевної і тілесної, і дарував їм здоров’я з довголіттям, промовмо всі: Скоро вислухай і милостиво помилуй.

Свящ : Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, уповання всіх кінців землі і тих, що на морі далеко, і Милостивий, будь милостивим, Владико, до гріхів наших і помилуй нас. Бо милостивий і чоловіколюбець Бог єси, і Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

Відпуст

Свящ : Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Лик : Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй. ( 3 р.) . Благослови.

Свящ : Христос істинний Бог наш, що в Йордані хреститися зволив від Йоана, спасення нашого ради, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Лик : Амінь.