Педіатрична лікарня “Газліні”

Педіатрична лікарні імені Джанніни Ґазліні – це науково-дослідницький медичний інститут, заснований 1931 року Джіроламо Ґазліні, сенатором та промисловцем, на честь донечки Джанніни, яка померла у віці дванадцяти років. За бажанням засновника лікарні її президентом завжди є архиєпископ Генуї, щоб, таким чином, інститут ніколи не відхилився від християнського спрямування та щоб його підтримували євангельські цінності.

gaslliniТепер у лікарні працює понад дві тисячі лікарів та медичних працівників, щороку тут госпіталізується понад вісімнадцять тисяч маленьких пацієнтів з усієї Італії, а двадцять шість тисяч отримують амбулаторне лікування. Структура лікарні включає двадцять два корпуси.

У час візиту Папи Венедикта від імені госпіталізованих дітей привітав дев’ятирічний П’єтро, який виразив радість від можливості так зблизька побачити Папу і попросив: «Молися за нас, щоб ми якнайшвидше повернулись здоровими додому».

«Педіатрична лікарня імені Ґазліні вписується в історію євангельської любові, яка вчиняє з Генуї «місто християнської любові», – серед іншого наголосив Папа, звертаючись до керівників, медичних працівників та дітей, які разом з батьками зібрались на шпитальній площі. Венедикт XVI висловив побажання, щоб ця дитяча лікарня й надалі залишалась справжнім санктуарієм життя та родини, що відзначається не тільки високою професійністю медичного персоналу та розвитком медичних технологій і методів лікування, але також і любов’ю та увагою до кожного маленького пацієнта і до їхніх батьків, адже саме це становить найперше і необхідне лікування. «Лікарня, – наголосив Папа, -повинна дедалі більше ставати місцем надії. Тут лікують дітей. Як же ж при цій нагоді не згадати любов та увагу, які Ісус виявляв до дітей? mapaВін бажав, щоб вони були поруч із Ним, вказував на них, як на зразки щирої і великодушної віри, перестерігав, щоб їх не згіршувати, ані ними не нехтувати, співчував з вдовою з Наїну, яка втратила єдиного сина. Також і в наші часи Христос утішає страждаючих, Він хоче, щоб і ми, зі свого боку, свідчили Його любов до кожної людини, яка перебуває у важкій ситуації».

Венедикт XVI звернувся і до маленьких пацієнтів, повторюючи їм слова любові. «Господь Бог вас ніколи не залишить, – сказав Папа. – Будьте з Ним, ніколи не втрачайте спокою, навіть у найтемніші й найскладніші хвилини». Святіший Отець запевнив свої молитви за всіх хворих дітей та ствердив, що ця зустріч назавжди залишиться у його серці.

Також хочеться згадати, що лікарня приймала на лікування багатьох українських дітей. Усі вони приїхали із важкими хворобами, для багатьох курс лікування був успішним.