Чин благословення заводу (майстерні, робітні)

Свящ : Благословен Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь. Початок звичайний.

Свящ : Господи, Боже вседержителю, Ти створив ангелів і людей для слави і служби своєї, щоб вони допомагали Тобі управляти іншими створіннями. Ти примістив першу людину в розкішному раю, щоб доглядала його, а коли вона згрішила, Ти її з нього прогнав і наклав на неї працю, як кару за гріх, кажучи: У поті лиця свого їстимеш хліб твій. Ти, Господи, звелів Ноєві спорудити ковчег із соснового дерева, щоб урятувати від потопу людський рід, звірів і птиць. За царя Соломона Ти прийняв працю робітників, які будували єрусалимський храм для звеличення і прослави пресвятого імені Твого. Ти поблагословив його, кажучи: Я освятив цей храм, що Ти збудував, і оселив там на віки Моє ім’я. Отче небесний, Ти для добра людей установив усілякі ремесла і праці, щоб одні одних спомагали у виконуванні пресвятої Твоєї волі і збагачували себе та інших заслугами на царство небесне. Прийди сьогодні і поблагослови завод (майстерню, робітню) цей (цю), щоб він (вона) був (була) джерелом праці на Твою славу, добро душевне і тілесне всіх, що тут будуть працювати. Охороняй його (її) від усіляких диявольських затій і лиха, а святим своїм ангелам повели, щоб тут перебували, охороняли й провадили всіх дорогою чеснот, бо Ти є Бог милості і податель всілякого добра. І ми Тобі славу возсилаємо, Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Господи Ісусе Христе, Ти заради нашого спасіння зійшов із небес, став людиною, замешкав у Назареті і там, допомагаючи святому Йосифові як звичайний робітник, працював до тридцятого року життя, щоб своїм прикладом вказати нам дорогу до царства небесного й освятити всі наші праці й зусилля, вчинити їх джерелом нашого освячення й збагачення на вічне життя, бо навчаючи народи Ти сказав: працюйте не на ту їжу, яка проминає, лише на ту яка залишається на життя вічне. Прийди і поблагослови завод (майстерню, робітню) цей (цю), Щоб усі, що тут будуть трудитися, вірно виконували волю Твого небесного Отця, чесно і сумлінно служили всім, зростали у святості, а ця їхня праця, щоб була на користь і добро земне й небесне, на здоров’я і допомогу потребуючим. Охорони від усякого нещастя всіх, що працюватимуть у цьому приміщенні, зберігаючи від невдачі і краху тих, що ним (нею) будуть керувати, бо Ти єси благословенний і прославлений з Отцем, і Святим Духом, нині і повсякчас, і на віки віків.

Лик : Амінь.

Диякон: Господу помолімося.

Лик : Господи помилуй.

Свящ : Великий Обручнику Пресвятої Богородиці й опікуне Божого Сина, святий Йосифе! Тебе небесний Отець вибрав і поставив, щоб ти разом з Божим Сином працював у Назареті і своєю покірною теслярською працею служив іншим, стараючись про все потрібне для прожитку Ісуса і Марії. Просимо, святий робітнику Йосифе, твого заступництва й допомоги для цього (цієї) заводу (майстерні, робітні) й всіх, що тут працюватимуть, щоб вони виконували все за Твоїм прикладом і згідно з Божою волею.

А Тебе, Преблагословенна Діво Маріє, що в назаретській хатині спомагала й потішала свого обручника у його тяжкій праці – просимо: Візьми цей завод (майстерню, робітню) під свою материнську опіку, спомагай усіх що в цьому приміщенні будуть працювати, охороняй від усякого нещастя і лихих випадків, незгоди й суперечок. Дай їм, о вселаскава Мати, чесноту трудолюбства, щоб тут, чесно працюючи за прикладом Твого Сина Ісуса і святого Обручника Йосифа, всі найкраще виконували волю Небесного Отця, збагачувалися добром земним і небесним, і здобули велику славу в небесному царстві і там колись зі святим Йосифом, ангелами і всіма святими могли величати Тебе як свою Матір і Царицю та прославляти Отця, і Сина, і Святого Духа на віки віків.

Лик: Амінь.

Священик окроплює завод (майстерню, робітню) свяченою водою, мовлячи:

Цим окропленням свяченої води нехай дасть Господь заводові (майстерні, робітні) цьому (цій) і всьому приладдю, що в ньому (ній) благословення Своє і мир.

Благословення Всемогутнього Бога Отця, і Сина, і святого Духа нехай зійде на це місце і перебуває на віки віків.

Лик : Амінь.

Відпуст

Свящ : Слава Тобі, Христе Боже, уповання наше, слава Тобі.

Лик : Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй. ( 3 р.). Благослови.

Свящ : Христос істинний Бог наш, молитвами пречистої своєї Матері, святих славних і всехвальних апостолів, преподобних і богоносних отців наших, і всіх святих, помилує і спасе нас, як благий і чоловіколюбець.

Лик : Амінь.