Святі місця Генуї – Святые места Генуї – Santuari di Genova

Ми можемо допомогти вам в організації паломництва до святих місць у Генуї та поблизу міста як паломницьких груп, так і приватних осіб. Пишіть в контактах, чим зможемо,  тим допоможемо.

У духовній скарбниці міста Генуя є:

мощі святих – Ікона Нерукотворного Спаса, Св.Івана Христителя,  Першомученика Св.Степана, св.Катерини Генуезької, св.Юрія у Портофіно.

Сантуарі, Святі місця, де по особливому виявилась Божа ласка, розкидані по різних місцях протяжного міста. Серед них є найбільш відомі:
Господські: Сантуарій Дитяка Ісуса в містечку Аренцано.
Богородичні: Богородиця Вівтарниця Заступниця Генуї (Мадонна делла Ґуардія), Богородиця Гір ( Мадонна Деі Монті), Богородиця Ласк (Мадонна делле Ґраціє) та інші.

Визначні храми:

Катедральний Собор Дуомо Св.Лоренцо (площа Сан Лоренцо): перші відомості маємо з 9 ст. Собор зазнав легких змін в наступних століттях, які вплинули на його збільшення і розширення. Зміни сталися завдяки генуїнцям, які були у першому Хресному поході. Сучасного стану собор досягнув у 13 ст., саме тоді французькі майстри зробили фасад з різних кольорових видів граніту, особливо впадає в очі сама оригілаьність виробів у рослинний і звіриний мотиви. Зверніть увагу на левів з 1200 року, один з них має честь підтримувати статую святого з сонячним годинником.Храм, який можна побачити сьогодні, лише результат чергової перебудови XIII в. Над створенням його зовнішнього вигляду трудилися французькі архітектори. І задумали створити його подібно до знаменитих готичних соборів Шартра і Руана, але в благородну справу втрутилася лигурійський стиль, так що споруда вийшла смугастим відтінком(чорно-білим). Загальний мажорний настрій дещо спадає, варто лише поглянути на барельєфи, що зображають страту св. Лаврентія. Згідно переказу, коли святого підсмажували на розжарених гратам, він сказав своїм мучителям пісміховуючись: “Один бік підсмажений, переверніть мене і можете вже їсти“. Сюжети мук висічені з дивною правдоподібністю, типовою для готичного мистецтва.Головною визначною пам’яткою собору Сан Лоренцо є каплиця св. Івана Хрестителя, в якій зберігаються його мощі. Генуя дуже гордиться тим, що їхнім войовничим пращурам вдалося вивезти мощі святого під час чергового Хрестового походу. З цієї причини довелося терміново “позбавити” заступництва св.Лаврентія і передати його права св. Івану.

МАНДІЛІОН :Манділйон – це відбиток Лику Христа, дарований від самого Ісуса царю Абгар з Едесси, де на протязі багатьох століть був у почитанні місцевих людей. З годом в 945 році був перенесений до Константинополя і потім дарований в кінці 300-тих Леонарду Монтальду з Генуї.Ікона знаходиться в храмі San Bartolomeo degli Armeni.

Храм Nostra Signora delle Vigne (Богородиці виноградників): у давнину на цьому місці були виноградники аж до 10 ст., тому ця церква була так названа. Зауважте: залишилася дзвіниця романського стилю.

Церква СВ.ПЕТРА ІН БАНКІ (Площа Банкі) Близько 26 ст. Церква була посвячена за волею Генуїнського Сенату на честь Непорочної Діви Марії, властиво, щоб подякувати за порятунок від епідемії. Церква була збудована за їхні кошти, але при допомозі Ложії Мерканті.

Церква СВ.ЛУКИ (вул.Сан Лука 1) – це приватна церква сімей Спінолла і Ґрімалді була збудована близько 12 ст. За бажанням Умберто Спінолла. Фігура Непорочної Діви на головному вівтарі – це чудовий витвір Філіппа Пароді. Біля вівтаря по ліву сторону є малюнок В. Ґастіґліоне «Вертеп».

Церква СВ.СІРО (вул. Сан Сіро 3) була названа в честь 12 апостолів (4ст) була першою кафедрою (центральною церквою) Генуї. Каже традиція, що легендарний Базіліко викликав в власного будинку одного духа тої зони і той, коли вийшов, то почав видавати дивні пари, що затуманювали зону і забруднювали повітря, так було до того часу, коли аж св.Сіро зумів його назад відправити у безодню, з якої той вийшов. З часом було врачено першенство цього храму на користь св.Лаврентія. В середині збереглася чудова творчість у стилі барокко16 ст, це було старання майстрів з Генуї.

Церква Св.Івана від Пре: є збудована на зразок церкви Святого гробу Господнього і мала теж її назву . В 1098 зі Сходу були перенесені мощі св.Івана Христителя до Генуї. Перше ніж вони залишилися на постійно у катедрі св.Лоренцо є припущення, що вони перебували спочатку у Церкві св.Святого гробу Господнього, яка від цього факту взяла ім’я св.Івана Христителя. Вздовж цілої Церкви можемо побачити середньовічні епіграфи. Особливий відкритий абсид Церкви припадає на 18 ст., саме від тоді церква має публічне почитання.

БАЗИЛІКА БЛАГОВІЩЕННЯ ДЕЛ ГУАСТАТО (площа Благовіщення 4): церква Благовіщення була в основі споруджена між 1520 і 1530, але з часом зазнала багато змін особливо після Другої Світової війни. В середині представляє шикарну гаму творів генуйських майстрів з 17 ст.

ПЛОЩА І ЦЕРКВА СВ.МАТЕЯ: на цій площі є розташовані деякі палаци сім’ї Дорія, досить впливова сім’я в Генуї ще з Середньовіччя. Цеква була воздвигнута Мартином Доріа в 1125 і мала призначення як сімейна каплиця. Чудово зберігся фасад зроблений із чорного і білого мармуру і також є ще надписи, що оповідають про перемоги цієї сім’ї Дорія.

Храм Найсвятішого Імені Ісуса- єзуїтський храм, який освячений на честь спомину празника Обрізання Господнього. В храмі є відомі картини Рубенса.

Храм Святого Степана на площі Св.Степана. Храм має більше 1000 років, у ньому знаходяться мощі великого первомученика. У храмі є також Богородична каплиця Матері Божої Вівтарної.