Молебень до Пресвятаої Богородиці перед іконою «Нєвичерпна Чаша»

Молебень до Пресвятаої Богородиці перед іконою «Нєвичерпна Чаша»

Диякон: Благослови, владико.

Священик: Благословенний Бог наш завжди, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди:Амінь.

Слава Тобі, Боже наш, слава Тобі.

Царю Небесний, Утішителю, Душе істини, що всюди єси і все наповняєш, Скарбе дібр і життя Подателю, прийди і вселися в нac, і очисти нас від усякої скверни, і спаси, Благий, душі наші.

Святий Боже, святий Кріпкий, святий Безсмертний, помилуй нас (3 р. ).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Тройце, помилуй нас; Господи, очисти гріхи наші; Владико, прости беззаконня наші; Святий, завітай і зціли немочі наші імені Твого ради.

Господи, помилуй (3 p.).

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Отче наш, що єси на небесах, нехай святиться ім’я Твоє, нехай прийде царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі. Хліб наш насущний дай нам сьогодні; і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим; і не введи нас y спокусу, але визволи нас від лукавого.

 

Свящ.: Бо Твоє є Царство, і Сила, і Слава, Отця, і Сина, і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди: Амінь.

 

Тропар (г.4): Сьогодні прибіжімо вірні* до Божественного і предивного образу Пресвятої Богоматері*, що напоює серця вірних небесною Невичерпною Чашею Свого милосердя* і людям вірним виявляє чудеса.* А ми, бачачи і чуючи їх, духовно радіємо і гаряче кличемо:* Владичице Премилостива, вилікуй наші недуги і пристрасті,* молячи Сина Твого, Христа Бога нашого, що би спас душі наші.

 

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

Вибране і могутнє визволення нам дароване* Твій образ дорогоцінний, Владичице Богородице*, звільнені явленням його від недуг душевних і тілесних та скорботних обставин,* подячні хваління приносимо Тобі, Всемилостива Заступнице.* Ти ж, Владичице, Невичерпною Чашею нами іменована,* прихилися милостиво до наших зітхань і благань сердечних,* і звільнення даруй страждаючим від недуги пияцтва,* щоб з вірою ми взивали до Тебе:* Радуйся, Владичице, Невичерпна Чаше,* що духовну спрагу нашу втамовуєш.

 

Диякон: Будьмо уважні.

Свящ.: Мир всім.

Диякон: Премудрість, будьмо уважні.

Прокімен, (г. 4): Пом’яну ім’я Твоє y всякім роді і роді (Пс. 44,18).

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє (Пс. 44, 7 1).

 

Диякон: Господеві помолімся.

Люди: Господи, помилуй.

Свящ.: Бо Ти святий єси, Боже наш, і в святині перебуваєш, і ми Тобі славу віддаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

 

Люди: Амінь. (г. 4): Усе, що живе, нехай хвалить Госпоца.

Стих: Хваліте Бога y святині Його, хваліте Його у твердині сили Його.

Диякон:. І щоб удостоїтися нам вислухати святого Євангелія, Господа Бога молім.

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

Диякон: Премудрість, прості, вислухаймо святого Євангелія.

 

Свящ.: Мир всім!

Люди: Духові твоєму.

Свящ.: Від Луки святого Євангелія читання.

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

Диякон: Будьмо уважні.

Євангеліє від Луки 21:31-36. :

У той час Ісус промовив: «Знайте, що Царство Боже близько. Істино кажу вам: Рід цей не пройде, аж поки все не станеться. Небо й земля проминуть, слова ж мої не пройдуть.

Зважайте на самих себе, щоб часом серця ваші не обтяжилися обжирством, пияцтвом та життєвими клопотами, і щоб той день не впав на вас зненацька, немов сітка, бо він прийде на всіх, які живуть на поверхні всієї землі. Будьте чуйні, отже, і кожного часу моліться, щоб мати змогу уникнути всього того, що має збутися, і стати перед Чоловічим Сином».

Люди: Слава Тобі, Господи, слава Тобі.

 

Благання

Свящ.: Пресвята Діво, Маріє, Богородице Пре милосердна, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Люди: O Mapiє, Мати Божа, молися за нас.

(Або Пресвятая Богородице, спаси нас.)

Маріє, Агнице, що породила Агнця, який прийняв гріхи світу, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Чаше, що черпаєш нам радість із джерела безсмертя, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Надіє безнадійних, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, невичерпне Джерело зцілення, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, добра Помічнице усім, хто бореться з недугою пияцтва, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Чаше життя безсмертного, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Джерело нетління і радості для душ наших, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Чаше небесна Божественних дарів, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Допомого одержимих пристрастю пияцтва, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, премудра Наставнице на шлях покаяння, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, Лікарко страждаючих від гріха пияцтва, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, могутня Рятівнице смиренних, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

Маріє, щира Заступнице перед Праведним Суддею, радуйся і спаси тих, що на Тебе уповають.

 

Стихири (г. 2):

 

Це Чаша життя, наповнена дарами Святого Духа,* священна ікона Владичиці,* спробуйте i побачите, яка велика милість 3аступниці,* прийдіть усі вірні до благодатного джерела милості і щедрот* чудотворного образу Пречистої Діви,* він з висоти дарований на спасіння душ і тіл наших,* поклоняючись йому з любов’ю, кличемо до Богородиці:* «О Всепітая Мати, о Царице Премилосердна,* збережи нас від усякого зла Твоїм заступництвом».

 

Стих: Пом’яну ім’я Твоє y всякім роді і роді (Пс.44,18).

 

Прийдіть всі втомлені і обтяжені гріхами незліченними,* звеличмо могутню Царицю Богородицю,* обмиймо душі сльозами покаяння,* зі страхом і любов’ю принесімо молитви наші і закличмо Благодатній*: «Радуйся, Єдина Мати Милосердя,* що до покаяння грішних закликаєш;* радуйся, що весь світ своїм омофором покриваєш;* радуйся, Співвідкупителько нас, грішних,* Ти прихиляєш милосердя Сина свого Бога нашого».

 

Стих: Слухай, дочко, і споглянь, і прихили вухо Твоє (Пс. 44,1 1).

 

Радуйся, Милосердна Мати Царя Милосердного;* радуйся, Благодатна охороно;* радуйся, скорботних матерів утіхо;* радуйся, y боротьбі з пияцтвом, добра 1помічнице;* радуйся, наше визволення з пащі вовка духовного;* радуйся, Царице неба і землі на Тебе надіємось;* радуйся, Непорочна Діво, що Життя породила;* радуйся, усьому світу запашне миро;* радуйся, Невичерпна Чаше, Владичице.

 

Слава Отцю, і Сину, і Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

 

Радуйся, невичерпна скарбницеко благодійні, Радуйся, незбагненна чудес глибино;* радУйся, усім вірним Божественна насолодо;* радуйся, скорботних радосте;* радуйся, покривджених швидке визволення;* радуйся, блискавко, що диявола спопеляє;* радуйся, усіх недуг оздоровлення;* радуйся, подателько Божих ласк вірним;* радуйся, Діво Пречистая.

 

Диякон: 3 умилінням усі голови (і коліна) приклонивши, Господу помолімся;

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

 

Молитва

 

О Премилосердна Владичице! До Твого заступництва нині прибігаємо, молитвами нашими не погорди, але милостиво вислухай нас, чоловіків і жінок, батьків і дітей, та виліщй і наверни усіх тих, що важкою недугою пияцтва охоплені і через це відпадають від спасіння і від своєї Святої Матері Вселенської Церкви.

O милостива Мати Божа, зціли братів і сестер та усіх родичів наших; доторкнися сердець їхніх і скоро підведи із падінь гріховних та приведи до спасительної чесноти стриманості. Ублагай Сина Свого, Христа Бога нашого, щоб простив нам прогрішення наші і не відвернув милості Своєї від людей Своїх, але укріпив нас y доброчесності і тверезості.

 

Прийми, Пресвята Богородице, молитви батьків, що за дітьми своїми сльози проливають, і благання жінок та чоловіків, що ридають над горем свого подружжя. Огорни своєю материнською опікою сиріт та нещасних дітей, які занедбані потонулими в пияцтві батьками. Вислухай усіх нас, що до ікони Твоєї припадають, щоби за Твоїм могутнім заступництвом, це наше моління дійшло до престолу Бога Всевишнього.

 

Благослови нашу Батьківщину, благослови увесь український народ, благослови усі наші родини, дай їм дочасний добробут та здоров’я, а ще більше Божу благ0дать і чесноти християнського життя. Поблагослови і кожного з нac зокрема  блаґослови наші шляхетні наміри та змагання, укріпи нас у щоденних випробуваннях, i дай силу в боротьбі за тверезе та побожне життя.

O наша небесна Мати, понад усе дай нам бути правдивими Твоїми дітьми, Тебе як матір любити й до смерті бути вірними святій Христовій вірі та Його святій Церкві. Амінь.

 

Єктенія

 

Помилуй нас, Боже, з великої милості Твоєї, молимось Тобі, вислухай i помилуй.

 

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

 

Ще молимось Г осподеві Богу нашому, щоб вислухав голос моління нас, грішних, і помилував слуг своїх, і охоронив нас від усякої скорби, біди, ґніву й нужди, і всякої недуги душевної і тілесної, i дарував нам здоров’я 3 довголіттям, промовмо всі: «Скоро вислухай і милостиво помилуй».

 

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

 

Ще молимося за молодь нашої парафії, щоб споможені Твоєю благодаттю ревно дбали про дар здоров’я, плекали чесноту тверезості і не дозволяли затьмарити в собі образ і подобу Божу гріхом пияцтва, просимо Тебе, Господи, вислухай і помилуй.

 

Люди: Господи, помилуй (3 р. ).

 

Ще молимось за усіх парафіян, благословенних даром батьківства, щоб добрим прикладом власного життя заохочували і настановляли дітей своїх до життя y тверезості і допомогти їм належно цінувати Твій величний дар здоров’я, просимо Тебе, Господи, вислухай і помилуй.

 

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

 

Ще молимося за зцілення поневолених недугою алкогольного узалежнення. Подай їм, Господи, зрозуміння свого стану, просвічення їхнього затьмареного розуму і духа, зціли їхнє пожадання, утверди їх y чесноті стриманості, відроди їхню турботу про спасіння власної душі і мир y їхніх родинах та допоможи їм розпочати життя y тверезості, просимо Тебе, Господи, милостиво вислухай і помилуй.

Люди: Господи, помилуй (3 р.).

 

Ще молимось, щоб зберегтися місту цьому (селу цьому) і святому храму цьому, і всякому місту, селу і країні, від голоду, загибелі, землетрусу, потопу, граду, вогню, меча, нападу чужинців і міжусобної ворожнечі, і щоб Він був милостивий, добропривітний і добропомічний, благий і чоловіколюбний Бог наш, і відвернув увесь гнів свій, що наступає на нас, і визволив нас від належної праведної своєї погрози, і помилував нас.

 

Люди: Господи, помилуй (12 р.).

Ще молимось, щоб Господь Бог вислухав голос

моління нас, грішних, і помилував нас.

Люди: Господи, помилуй (3 p.).

Вислухай нас, Боже, Спасителю наш, надіє всіх людей на землі і тих, що далеко на морі та B повітрі; будь, Владико, ласкавий нам y rpixax наших, і помилуй нас. Милостивий і чоловіколюбний Бог єси, і Тобі славу віддаємо: Отцю, і Сину, і Святому Духові, нині і повсякчас, і на віки віків.

Люди:Амінь.

 

Відпуст

Диякон: Премудрість.

Люди: Чеснішу від Херувимів і незрівнянно славнішу від Серафимів, що без зотління Бога Слово породила, Сущу Богородицю, Тебе величаємо.

Свящ.: Слава тобі, Христе Боже, Надіє наша, слава Тобі!

Люди: Слава Отцю, і Сину, i Святому Духові, і нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь. Господи, помилуй (3 р.). Благослови.

Свящ.: Христос, істинний Бог наш, молитвами Пречистої своєї Матері, образ якої «Невичерпна Чаша» ми сьогодні вшановуємо, святих, блаженних, мучеників й ісповідників української землі, і всіх святих, помилує і спасе нас, як Благий і Чоловіколюбець.

Люди: Амінь.