Паломництво по святих місцях м.Генуї (молитви)

25 березня 1637 Богородиця проголошена Цариця Генуї.

Чудотворне місце Madonna della Guardia

Культ до Матері Божої Захисниці розпочався ще у ХV столітті, після появ у 1490 році Пресвятої Богородиці селянину Бенедетто Парето.

Молитва до Пресвятої Богородиці

Благого Царя Блага Мати, Пречиста і Благословенна Богородице Маріє! Милість Сина Свого й Бога нашого вилий на знеможену душу мою і своїми молитвами настав мене на добрі діла, нехай останок часу життя свого чеснотно перейду і Тобою Раю досягну, Богородице Діво.

Молитва до Пресвятої Богородиці на честь Її ікони «Споручниця грішних»

До кого піднесу я сльози мої, Владичице, до кого прийду я з горем моїм, як не до Тебе, Царице Небесна? Хто плач мій і стогін мій прийме, і молитви наші завжди вислухає, як не Ти, Всеблага Заступнице, всіх наших радощів Радість? Почуй же й нині піснеспіви та моління, що й за мене, грішного, до Тебе возносяться. Будь мені, Мати, Покровителькою і радощів всім нам Подателькою. Влаштуй життя моє, як бажаєш та знаєш. Віддаю бо себе під Твій покров та турботи, щоб радісно разом зі всіма завжди співати Тобі: радуйся, Благодатна; радуйся, Обрадувана; радуйся, Преблагословенна; радуйся, Препрославлена навіки. Амінь.

 

св. СТЕПАН, ПЕРШОМУЧЕНИК

вшанування молей у храмі св.Степана у м.Генуя

Св. Стефан був одним з семи помічників Апостолів у єрусалимській Церкві. Згідно з Діяннями Апостолів він, “повний благодаті і сили Святого Духа”, проголошував Благу Вість з мудрістю, якій ніхто не міг протистояти. Перший мученик, засвідчуючи своєю смертю правдивість місії Христа і Його вчення, став прикладом до наслідування Учителя з Назарету.

Можемо подивляти схожість між смертю Ісуса Учителя і учня св. Степана явна: лжесвідки; смерть поза містом; Ісус себе віддає Отцеві, Стефан – Ісусові; прощення ворогам. Культ святого сягає IV століття.

Згідно передання рука святого знаходить у храмі м.Генуї, що названий на його честь. Виставляються мощі для поклоніння 1 раз в році на День святого 26 грудня згідно григорінського календаря та літургічного циклу римської традиції.

З часу присутності української громади у церкві Св.Степана мощі святого первомученика виставляються також у різдвяний час згідно юліанького календаря.

МОЛИТВА

Дай нам, Господи, наслідувати те, що звершуємо, * щоб ми навчилися любити також наших ворогів, * адже ми святкуємо ародження того, * хто вмів молитися за своїх гонителів. Амінь.

Молитва за тих, що ненавидять i кривдять нас.

Тропар, гл. 4: Господи, Ти любиш кожну душу, Ти молився за тих, хто Тебе розiп’яв, i наказав рабам Твоїм за ворогiв молитися! Покірливо благання Тобі приносимо: прости всiх, хто ненавидить i кривдить нас, i вiд всiлякого зла й пiдступу поверни їх до братолюбного й чесного життя. Хай у згодi однодумно прославимо Тебе, Єдиного Чоловiколюбця.

Кондак, гл. 5: Як первомученик Твiй Стефан молив Тебе, Господи, за тих, хто вбивав його, i ми, в покорi схилившись, благаємо: прости всiх, хто ненавидить i кривдить нас, аби жодному з них через нас не загинути, але всiм спастися за благодаттю Твоєю, Боже Всещедрий.

СВ.ІВАН ХРИСТИТЕЛЬ, ПРОРОК, ПРЕДТЕЧА І БРАТ ГОСПОДНІЙ Мощі у Соборі св.Лаврентія

Пам’ять праведного з похвалами,* і тобі вистачає свідчення Господнє, предтече,* бо ти показався воістину і від пророків чесніший,* бо у струях сподобився хрестити Проповіданого.* Тому за істину пострадав ти, радуючися,* благовістив ти і тим, що в аді, Бога, явленого в тілі,* що взяв гріх світу і подає нам велику милість.

Пророче і предтече пришестя Христового,* достойно звеличати тебе ми не в силі,* що любов’ю тебе почитаємо,* бо неплідність матері і отча безгласність* розрішилися славним і чесним твоїм різдвом* – і воплочення Сина Божого світові проповідується.

Перше неплідна днесь Христового предтечу родить* і він є сповненням усякого пророцтва,* бо кого пророки проповідували,* на того він у Йордані руку поклав.* Явився Божого Слова пророк, проповідник, разом і предтеча.

Величання: Величаємо тебе, Предтече Спасів Іване,* і шануємо від неплідної преславне народження твоє.

Акафіст (уривок)

Кондак 1

Непереможного Владики пророку і предтечі, преславному Йоанові Хрестителю співаємо оцю хвалебну пісню, а ти, що сповістив про прихід Спасителя, від усяких бід охорони нас, бо взиваємо:
Радуйся, славний Іване, пророче, предтече і Хрестителю Христовий!

Ікос 1

Ангел-благовісник явився Захарії у храмі, щоб сповістити йому про великую милість Господню, він про тебе, Йоане, приніс радісну звістку, ми ж тобі кличемо:
Радуйся, дивної Божої Ради таїнниче,
Радуйся, сповнення чудного промислу Божого,
Радуйся, пророцтвом Ісаї давно передбачений,
Радуйся, Спаса Предтече, пророком предречений,
Радуйся, ти бо народжений по обітниці Ангела,
Радуйся, ти бо призначений бути пророком Всевишнього,
Радуйся, Голосе Слова Господнього,
Радуйся, Предтечо Світла Предвічного,
Радуйся, зоре, що провіщає прихід Сонця Правди,
Радуйся, Божественного Світла світильниче,
Радуйся, ангеле в тілі, провіщений Ангелом,
Радуйся, плоде молитви, Всевишнім дарований,
Радуйся, славний Йоане, Пророче, Предтече і Хрестителю Христовий!

Молитва

Хрестителю Христовий, покаяння проповідниче, не відвернися від мене, що каюся, але разом із небесними силами моли Владику за мене, недостойного, лінивого, немічного і печального, що впадає у незлічимі біди, змученого бурхливими помислами ума мого: я бо є пристановищем злих діл і зовсім не бачу кінця гріховному схильностям, бо ум мій прив’язаний до речей земних! Що вчиню — я не відаю, і до кого удамся, щоб спаслася душа моя?

Тільки до тебе, Йоане святий, особливою Благодаттю наділений, бо ж тебе перед Господом після Богородиці визнаю як найбільшого з усіх народжених.

Ти бо сподобився доторкнутися глави Царя Христа, що взяв гріхи світу, Агнця Божого. Його ж і моли за грішную душу мою, хай хоча би від нині з «одинадцятої години» понесу я тягар преблагий і прийму нагороду з останніми.

Так, о Христовий Хрестителю, чесний Предтече, Пророче останній і перший у благодаті мучениче, наставниче посників і пустинників, чистоти учителю і близький друже Христа, тебе я молю, я до тебе вдаюся, не відкинь же мене від заступництва свого, а піднеси ти мене, обнови покаянням немов другим хрищенням, хрищенням на покаяння … Хрещення обмиває гріх прародительський, покаяння же кожнеє діло лихе очищає. Ї

Очисти ж мене, що гріхами осквернений, і поможи ввійти туди, де ніяка сквернь не входить, тобто у Небесне Царство, де буду прославляти Бога нашого, у Троїці Єдиного, предтечею якого був єси. Амінь

НЕРУКОТВОРНИЙ ЛИК ГОСПОДА НАШОГО ІСУСА ХРИСТА.

Акафіст (уривок)

Кондак 1

Пречистому образові Твоєму поклоняємося, благий, просячи прощення прогрішень наших, Христе Боже, бо волею благоволив єси плоттю зійти на хрест, щоб ізбавити тих, що їх створив єси, від неволі ворожої: Господи Боже, Спасителю мій, навідайся до мене погибаючого і зціли всі недуги мої незлічимі|.

Ікос 1

"Ісусе, Спасителю мій, — благав покірно Авгар, цар Едеський, — прийди| до мене і зціли невиліковну хворобу мою, від якої я багато років страждаю|. Його наслідуючи, і ми, уражені гріховною проказою|пустощами|, благанням взиваймо|:

Господи, Спасителю мій, помилуй мене по великій милості Tвoїй,
Господи, Спасителю мій, по множеству щедрот Твоїх очисти беззаконня моє,
Господи, Спасителю мій, росою милості Твоєї обмий мене з беззаконня мого,
Господи, Спасителю мій, і від гріха мого очисти мене,
Ісусе, Спасителю мій, відверни лице Твоє від гріхів моїх,
Ісусе, Спасителю мій, всі беззаконня мої очисти.
Ісусе, Спасителю мій, серце чисте утвори в мені,
Ісусе, Спасителю мій, духа правого обнови в нутрі моєму.
Господи Боже, Спасителю мій, навідайся до мене погибаю чого* і всі мої незлічимі недуги ізціли.