• Перший Пастирський візит до українських громад Італії Блаженнішого Святослава Шевчука

  Наступної суботи, 18 червня до італійської області Лігурія із пасторальним візитом приїжджає Блаженніший Святослав Шевчук, новообраний глава УГКЦ.

  Це перший візит патріарха до церковних громад Італії. Ціллю візиту є на власні очі побачити стан громад та особисто поспілкуватися із віруючими. Очікується присутність представників церковних громад міст: Генуя, Савона, К’яварі, які будуть мати нагоду не тільки молитися разом із патріархом, але ще й особисто зустрітися після Богослуження.

  У рамках візиту є запланована зустріч із Архієпископом Генуї кардиналом Анжелом Баняско, який водночас є Головою Єпископської Конференції в Італії.

  У суботу 18 червня глава УГКЦ візьме участь у Євхаристійному процесійному ході по вулицях Генуї, який буде очолювати Архієпископ Генуї.
  У неділю 19 червня Блаженніший Святослав очолить Архиєрейську Божественну Літургію у храмі Св.Степана в м.Генуя.

  Взяти участь у радісній події та об’єднатися у спільній молитві запрошуються усі вірні Української Католицької Церкви Візантійського обряду, а також християни інших конфесій.

  __________________________________________

  Нагадаємо, що Святослав Шевчук був обраний головою УГКЦ 23 березня цього року у зв’язку із відходом за станом здоров’я попередника, кардинала Любомира Гузара. 25 березня папа Бенедикт ХVІ потвердив цей вибір і 27 березня відбулася інтронізація.

  Церковні громади в Лігурії почали організовуватися з 2003 року з благословення місцевих італійських єпископів та опікою фундації «Мгрантес». З згодою Апостольського візитатора владики Гліба Лончини було призначено капеланом о.Віталія Тарасенко, який далі духовно провадить громадами. Українські церковні громади в Лігурії нараховують в загальній кількості близько 500 прихожан. Це шоста частина від загальної кількості українців в на території регіону, які на початку 2010 року за даними італійського інституту статистики, нараховували близько 3000 осіб.