• Місійні науки: Про тверезість життя

  “За тверезість життя” – така тема місійних наук, які провів у Лігурії (Генуя, Савона, К’яварі) отець Юрій Дрізд, голова підкомісії “За твверезість життя” Львівської Архиєпархії. Впродовж двох тижнів ми мали можливість молитися за узалежнених осіб, пізнавати їхнє життя і відкрити своє місце у такій складній ситуації.

  Алкоголізм – це хвороба розуму, тіла і душі. Місіонер детально проаналізував всі три аспекти. На жаль, ця недуга не піддається повному вилікуванню. Людина має шанс зупинити цю хворобу, може вилікуватися лише тоді, коли не п’є.

  Отже, слід впливати не тільки на тіло на розум і душу. Цю місію взяла на себе Церква. По всій Україні при єпархіях УГКЦ створені комісії “За тверезість життя”, консультативно просвітницький центри.

  Конкретні поради як допомогти наркоману чи алкоголем залежній людині у сім’ї, родині, оточенні, як себе поводити у критичних ситуаціях з нею, куди варто піти і куди не варто звертатися в пошуках лікування – далеко неповний перелік того, що охопив священик у комісійних науках.

  Алкоголізм – це немов “ракова пухлина”, яка руйнує Україну і її треба зупинити спільними зусиллями. Особливо зверталась увага на піст і молитву у боротьбі з цим ворогом людини. Молитовна група “Надія” в Генуї (молиться Акафіст до Матері Божої Невпиваємої Чаші) заслуговує бути прикладом для громад м.Савони та К’яварі і не тільки.

  Отець Юрій подарував громаді “Золоту книгу тверезості”. Дружини, матері, бабусі складали молитовну обіцянку перед Богом “не пити, не пропонувати і не дарувати алкогольні напої”. Це буде їхня жертва за рідних і друзів, які поки що не в силі відмовитися від чарки. Ось, перші кроки зроблені. За ними будуть обов’язково наступні. Хай милостивий Бог нам допомагає в цьому!

  Щира вдячність капелану о.Віталію, що прислухався до жіночих сліз та болів на духовних розмовах і запросив на місійні науки священика з України, який дав відповіді на болючі запитання і роз’яснив важкі та незрозумілі ситуації у сім’ях і в цілому народі

  Ольга Ваврик,
  Генуя