• Безплатна робота, або Хай добро почнеться з вас

  заробітки Перший день в Італії, та ще тут, на півночі, та ще тут, у Генуї. Можете собі уявити всі, бо кожен пройшов цей шлях в пошуку роботи, без документів, без даху над головою.
  Це постійний нервовий стрес…
  Але Бог нас не полишає самих, а посилає нам добрих людей, які поможуть ділом, а як ні то хоч добрим словом.
  І це дуже важливо. Та є різні «здавачі» роботи. Перші – зразу називають певну суму, другі – не можуть зложити ціни своєму вчинку, треті – просто поможуть, без зайвих слів. І отим, третім, ми завжди оплачуємо молитвою. Мені вас шкода, пані Надю, що ви попали на перших і заплатили за роботу великі гроші. Хтось вчинив велике зло. І не знаю, чи стане багатшим від цих грошей, чи принесуть вони йому щастя. Але чи дасть нові паростки це зло – залежить від вас. Світ дуже складний і грішний, та від когось повинно початись добро, справедливість. Своїх дітей, які часом нарікають на несправедливість, я вчу: «Хай справедливість почнеться з тебе». Тож і вам хочу сказати: «Хай добро почнеться з вас». І, повірте, що ви більше виграєте, якщо не візьмете грошей за роботу, бо кожен, кому ви поможете, скаже: «Господи, пошли здоров’я і благополуччя цій добрій людині»!
  Ми повинні помагати одна одній. Звичайно, не можна на сто відсотків поручитись за когось, бо сам за себе не ручаєшся стовідсотково. Я, наприклад, завжди кажу: «Українка, роботяща, ходить в церкву». А решта – справа роботодавця і робітника. Італійці добре знають закони, і знають як повестись, щоб їм було вигідно. Зрештою, є випробувальний термін.
  Так що не треба дуже переживати за бідних італійців. Нестачі в робочій силі, ще й дешевій силі немає.
  А за ту жінку, що не пішла на роботу. Може, вона знайшла якийсь кращий варіант. Італійці, звичайно, не всі, з нами як поступають? Створюють конкурси на кращу і вигіднішу працівницю. Або обіцяють роботу за два-три дні, а потім телефонують і кажуть, що думали довго і наразі їм не треба робітниці. А коли ви вже працюєте на малій зарплаті, виконуєте найгіршу роботу, не просите більшої зарплати, вихідних в межах норми, годин для відпочинку, то ви бравіссіма персона. Але тільки заїкніться, щоб вам заплатили, або попросіть все-таки вихідний, то ви зразу ж переходите зовсім в іншу категорію. А ще при розрахунку, як попросите всі розрахункові, то виявиться, що ви ще й злодійка.
  Так що довго не роздумуйте: «Продати роботу, чи сотворити добро. Що для вас краще?».
  Творіть добро, примножуйте його, і воно рано чи пізно переможе зло.
  Марія Теленчак, м. Генуя